Asker Uğurlama Sözleri

asker uğurlama sözleri

Kahraman Mehmetçiklerimiz devletimize ve milletimize yapılacak her tülü saldırıyı bertaraf etmek amacıyla vatanımızın her köşesinde nöbet beklemektedirler. Sevdiklerinden uzakta, vatan ve millet sevgisiyle yerine getirdikleri bu görev reşit olan her erkek Türk vatandaşı için bir zorunluluktur. Sırası gelip, bu görevi üstlenecek olan yakınlarımıza söyleyeceğimiz güzel ve anlamlı sözler onlar için bu süreçte iyi bir motive kaynağı olacaktır. Bu güzel ve motive edici asker uğurlama sözlerini aşağıda sizler için sıraladık.

Asker Uğurlama Sözleri

En büyük asker bizim asker.

Bu asker gidecek, geri gelecek.

Uğurlar olsun can kardeşim. Bu vatan sana emanet.

Ne önde git ne arkada kal. Hayırlısıyla git gel aslanım.

Vatan sana, buralar bize emanet. Gözün arkada kalmasın.

Katıldıkça orduya senin gibi yiğitler, Güvenle yeşerecek hep yarın için ümitler.

Senin gibi aslanlar olduğu sürece bu ülkenin sırtı yere gelmez. Tezkeren tez gelsin İnşallah.

Her kahraman Türk çocuğu, Öder bu vatana borcunu. Senin gibi yiğitler, Bırakmaz düşmana yurdunu…

Vatana olan borcunu ödeyebilmek en büyük zenginliktir. Bu yolda kılıcın keskin olsun aslanım.

Yürüdüğün yolu iyi tanı. Bastığın her adımda atalarının ayak izi var. Bu kutlu yolda seni de yürürken görmek bizim için gurur verici. Hayırlısıyla git ve gel yiğidim.

Her Türk asker doğar. Biz asker doğduk, öyle de yürüyeceğiz. Senin gibi yiğitler bu cennet vatanı hiçbir zaman namerde bırakmayacaktır. Varlığın daim olsun, yolun açık olsun.

Vatan borcu beklemez kardeşim. Bu zor yolda rabbim sana yardım etsin. Su gibi git gel İnşallah.

Şafak doğan güneş diyeceğin günler umarım tez zamanda gelir. Askerde maddi ve manevi bir ihtiyacın olduğunda hiç çekinme. Seni oralarda yalnız bırakmamak için sevdiklerin burada seninle beraber olacak.

İlginizi çekebilir:  23 Nisan Mesajları

Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin! Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın! Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın. Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın!

Tezkeren tez gelsin. İşlerin rast gelsin. Tüm zorluklar sana kalsa da, Sen hepsini yenersin.

Vatani görevini yerine getirirken her türlü kötülükten Rabbim seni alıkoysun. Askerlik süreci senin hayatında mutlu ve güzel anılar biriktireceğin bir dönem olur İnşallah.

Vatan için en büyük fedakârlık, askere gidip sevdiklerinden ayrı kalmaktır. Bu fedakâr aslan yüreğinle askerde her türlü zorluğun üstesinden geleceğinden eminim. Su gibi git gel İnşallah.

Ne ara büyüdün de elin silah tutacak inanamıyorum ama sen gönümdeki en büyük kahramansın. Bu kutsal görevi yerine getirirken İnşallah her türlü kolaylıklar seni bulur. Yolun ve bahtın açık olsun.

Koca vatanı bizim delikanlı savunacak diye her saniye gururlanıyoruz. Bize bu gururu yaşattığın için teşekkürler. Yolun açık olsun.

Askerlik bizim bu cennet vatana olan borcumuzdur. Bu borcu ödeyecek gücü ve iradeyi kendinde bulduğun için seni tebrik ederim. Tez zamanda yeniden sevdiklerine kavuşman dileğiyle.

Benim yiğit kardeşim. Demek askere gidiyorsun. Her türlü zorluğu yenebilecek güce ve akla sahip olduğunu biliyorum. Oralarda işin rast gitsin. Aklın burada kalmasın.

Vatani görevini yerine getirmek için çıkacağın bu yolda Rabbimden sana güç, kudret ve sabırlar dilerim. Tez zamanda vatan borcunu ödeyip sevdiklerinle kavuşursun İnşallah.

Gel biraz; kokunu bırak Baharımı al; soğuktur oralar Ağlıyor musun? Ağlama, hayırlar uğurlar…

Vatan borcunu ödemeye herkesin gücü yetmez. Gönlündeki zenginlik ile kolayca ödeyeceğin askerlik hayatın, hayatındaki en güzel anıları biriktirebileceğin bir süreç olur İnşallah. Bir an önce bitirip gelmeni, sevdiklerinle bir an önce kavuşmanı diliyorum.

Yüce Allah vatan borcunu ödemek için çıktığın bu yolda sana güç ve sabırlar versin. Tez zamanda görevini tamamlayıp evine sağ sağlim dönebilmen dileğiyle.

İlginizi çekebilir:  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Sanma ki oralara gidince sevdiklerinden ayrı olacaksın. Tüm sevdiklerin ve seni sevenler olarak dualarımız seninle. Tez zamanda git ve gel İnşallah.

En mühim vazifelerimizden biri olan askerlik görevini yerine getirmek için çıktığın bu yolda sana sonsuz sabırlar ve başarılar dilerim. Sevdiklerinle tez zamanda kavuşman dileğiyle.

En güzel anılar ve unutulmaz dostlukların kazanıldığı yere gidiyorsun. Asker olmak şereftir. Bu şerefe layık muhteşem bir insansın. Rabbim yardımcın olsun.

Herkese nasip olmayacak kadar değerlidir askerlik görevi. Kutlu bir görevi üstleniyorsun. Taşıyacağın kamuflajın yükü ağır. Ama sen de bu yükü yüklenebilecek kadar yürekli birisin. Son şafağının tez sökmesi dileğiyle…

Bir Türk evladının en mühim görevlerinden biridir askerlik. Bu görev için çıktığın yolda karşılaşacağın her şeyin hakkında hayırlısı olmasını diliyorum.

Şanlı al bayrağımız, vatanımızın dört bir yanında nöbet tutan kahraman askerlerimize emanettir. Bu kutlu nöbeti devralma sırası sende. Gözün arkada kalmasın. Vatan sana burada bıraktıkların da bize emanet.

Soğuk gece nöbetlerine, eğitimlerde sürünmelere hazır ol. Zorlu maraton seni bekliyor. Verilen her işi hakkıyla yapıp bizleri gururlandıracağından eminim.

Canım kardeşim bizi sadece ölüm ayırır diyorduk hep. Askerliğin de bizi ayırabileceği hiç aklımıza gelmedi. Şimdi uzaklara gidiyorsun. Giderken yanında sana olan sevgimizi ve dualarımızı da götürdüğünü unutma. Yolun açık olsun. İyilerle karşılaşman dileğiyle…

Sırası gelen her Türk evladı askerlik görevini yerine getirir. Şimdi de sıra sende. Şafak doğan güneş deyip eve dönerken arkandan iyi sözlerle uğurlanmanı sağlayacak güzel işler yap. Yolun açık olsun.

Hayatıma anlam katan canım yiğidim, şimdi vatan borcunu ödemek için uzaklara gidiyorsun. Oralarda yalnız kaldığını hissedersen, bil ki tüm dualarım hep seninle olacak. Güçsüz hissedersen, burada seni bekleyen sevdiceğini düşün. Ümitsiz hissedersen seninle kurduğumuz hayallerimizi düşün. Ben hep seni ve kurduğumuz güzel hayalleri düşünüyor olacağım.

İlginizi çekebilir:  Gaziler Günü İle İlgili Güzel Sözler

Vatan borcunu ödeyebilmek için gönlü ve yüreği zengin olmalı insanın. Senin vatan sevgini ve yüreğinin zenginliğini herkes biliyor. Askere giderek bunu bir kez daha bizlere göstermiş oldun. Gittiğin yerde güzel anılar ve arkadaşlıklar biriktirebilmen dileğiyle. Yolun, bahtın açık olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.