Mutluluk Sözleri

Mutluluk Sözleri

Bir bahane bul ve mutlu ol. Bu hayat mutsuz çekilmiyor.

Kanatlarım yok ama beni havalara uçuracak kadar mutlu eden sevdiklerim var.

Mutlu olmak isteyenlere sesleniyorum, bu dünyada mutlu olunmuyor.

Beklentiler ne kadar azsa, mutluluk o kadar çok olur.

Umudunu yitirmiş bir kişinin yolu mutluluk manzaralı yollara düşmez.

Mutluluğa ulaşmak için çok yol yürüdüm ben. Bilseydim keşke gözlerinin kestirme yol olduğunu.

Mutlu olmak için bir sebebin kalmadıysa elinde, bir ele sahip olduğun için mutlu olmayı dene.

Mutlu olmak için bir tarife gerek yok. Sevmediğiniz insanları hayatınızdan çıkarmanız yeterli.

Mutluluk gökyüzüne dumanla yazılmış bir bulut, unut gözlerim, olmayacak o güzel hayalleri unut…

Tüm insanlar yola çıkmış, aramak için mutluluğu. Umutla yürürse kişi, hissetmez hiç yorgunluğu.

Mutluluk gökyüzünde özgürce uçan kuşların sevinç çığlıklarında, vakti gelince açan çiçeğin heyecanında gizlidir.

Sanki kelebekler uçuyor gönlümde, dalgalar daha çılgın vuruyor ümit kıyılarıma. İçim içime sığmıyor bu günlerde. Mutluluk akıyor damarlarımdan ve kana kana içiyor bu mutluluğu ıssız kalbim.

Bugün yeni biriyle tanıştım. Biraz geç geldiğini söyledim buluşmaya. İsmi mutlulukmuş. Söz verdi bana. Eğer gönlümü umutsuzlukla beslemezsem hiç terk etmeyecek, hep benimle kalacakmış. Kabul ettim ben de teklifini. Yarına ümitle bakma hevesiyle.

Mutluluk sözle ifade edilemeyecek kadar özel, tarif edilemeyecek kadar güzel bir duygudur.

Bugün nefes aldığım için mutluyum. Gökyüzünü görebilecek gözlerim var, rüzgarın sesini duyabileceğim kulaklarım var, birini sevebilecek kalbim var. Bütün bunlar mutluluğa kapı açar. Hisset ve mutlu ol.

Sen hayatıma girdiğin andan beri öyle mutluyum ki… Sanki kuşlar şarkı söylüyor, sanki rüzgar tenimi okşuyor. Mutluluk kaynağım, neşe kapım, canım kadınım.

Sen mutlu ol diye kaç hayalimi ağlattım ben bir bilsen…

Mutlu olmayı hak etmek için, İyilik dağlarına çok yük taşımalı insan.

Bir gün böyle mutlu olacağımı söyleseler bana inanmazdım. Şimdi bakıyorum yaşadığım inanılmazlara ve şükrediyorum Allah’a.

Ayrıca bkz. Gülüşle ilgili Sözler

Mutluluğu parada, malda, mülkte arayanlara naçizane tavsiyem var. Malı çok olanın, derdi sık olur. Derdi sık olanın gönlü kıt olur. Gönlü kıt olanın ise mutluluğu ancak film gibidir. Rol yaparak herkesi mutlu olduğuna inandırabilir. Fakat kendini asla…

İlginizi çekebilir:  Akrabaya Doğum Günü Mesajları

Aradığım mutluluğu gönlündeki hazinede buldum. Sana ulaşmak için elimde ne bir harita vardı ne de kazma kürek. Yalnızca gözlerinin büyülü ışıltısını takip ettim ben.

Bugün kendimi sivil havacılık müdürlüğüne yeni drone olarak kaydettirdim. Verdiğin haberden sonra mutluluktan havalara uçuyorum. Ceza kesmesinler sonra 🙂

Yetişir gönlüm tüm zenginliğiyle nerede görse bir yokluk. Sahi, yokluk değil midir bu fani dünyada asıl mutluluk?

Rengarenk duygular kapladı içimi bu aralar. Bir olup dışladılar siyah renkli tüm anılarımı. Şimdi umut gökyüzüm daha mavi, Sevinçlerimse sığmıyor içime…

Mutlu olmak istiyorsan gözlerinin gördüğüne değil, gönlünün gördüğüne bakacaksın, kulaklarının duyduğuna değil yüreğinin sesine kulak vereceksin.

Hayat bu mutlu olmak da var, aşktan ölmek de… Ben mutluluğu seçiyorum, aşktan öleceğime ecelimle ölürüm.

Mutlu olmak istiyorsan mutlu et insanları. Mutlu ölmek istiyorsan, gülümseyerek kapat gözlerini.

Mutlu olmak için değil mi bütün çabalar? Öyleyse kadehim mutluluğa, ilk yudumumla bana gelecek mutluluğa.

Tatlı bir sarhoşluktur mutluluk. Ne yana dönseniz kahkaha atarsınız. Mutlu olun, mutlu yaşayın.

Mutlu olmak istiyorsan aşık ol. Aşk mutluluğa ilk adım.

Güller yüreğinde açsın sürekli, ama dikenleri seni incitmesin. Aşk sürekli seni bulsun, ama seni hiç üzmesin. Mutluluk her daim ömrüne doğru dolsun, ama kalbindeki beni eskitmesin.

Mutlu olmayı bir sonuç olarak görmemek gerekir, çünkü mutlu olmak bir seçimdir. Mutlu olmanın seçimini yapmadığın zaman kadere suçu atmamalısın. Kaderini çizecek olan da sensin, o kaderdeki mutluluğu yaşayacak olan da sen.

Mutlu olabilmek için bazen hayatınıza reset atmanız gerekir. Her şeyi sıfırlamak ve bütün yaşadıklarınızı unutmak, yeni yaşamanıza en baştan başlarken sizin mutluluğu yakalayabilmenizi sağlayacaktır.

Mutluluğun resmini çizebilmeniz için ressam olmanıza gerek yok. Çiçekleri düşünürken bütün ormanlara, hayvanları düşünürken bütün doğaya, insanları düşünürken bütün yaşama, dünyayı düşünürken bütün kainata bakınız. 

Hayat ne kadar tuhaf öyle değil mi? Acını kamufle etmek için biraz gülümsüyorsun ve herkes senin dünyanın en mutlu insanı olduğunu düşünmeye başlıyor. Bundan daha tuhaf ne olabilir ki?

İlginizi çekebilir:  Yengeye Güzel Sözler

Bazen mutluluk, okyanusa düşen bir yağmur damlasıdır. Yağmur damlası okyanus suyuna karıştığı için bir anda okyanus oluverir. Bu yüzden tek bir damlayı aramak yerine bütün bir okyanusu sahiplen.

Yanlış zamanlara sığdırdığınız ömrünüzü kurtarmak için çok geç değil. Ömrünüzün kalanı bir gün olsun, o bir günü doğru bir şekilde yaşadığınız zaman mutlu olabilirsiniz. Bu mutluluk bir ömre bedel bile olabilir.

Neden mutlu olmayayım ki, güzelliğim kadar aklımda baş döndürüyor.

.

Mutlu ol sevgilim, sana mutlu olmalar yakışır en çok. Düşmesin yüzün, değmesin yaşların kirpiklerine. Mutlu ol ki, senin mutlu olduğunu bilerek öleyim.

Mutlu olmak için yüzüne bir yağmur damlasının düşmesi yeterli ama bazı insanlara saraylar versen yine daha fazlasını istiyor. Mutlu olmak istiyorsan tok gözlü olmayı öğrenmelisin.

Mutluyum içimde bir şeylere minnet borcu var diyordu az önce dinlediğim şarkıda. Mutluluk ancak böyle anlatılabilirdi.

Keşke böyle günler için ceplerime mutluluk saklasaydım. Lazım oluyor…

Mutlu olduğunu bilmiyorsan, mutsuzluğa mahkum olursun. Tabii bunlardan hemen önce nasıl mutlu olunacağını bilmen gerekiyor.

Mutlu olmak mı insanı daha çok yaşatır aşık olmak mı? Cevap veriyorum, her ikisi de…

Ne engel var ki önünde mutluluğa koşmamak için? Neden bu kadar asık suratlar çevremde? Ben mi fazla mutluyum yoksa mutlu olmayı bilmeyen insanlar mı dolanıyor çevremde?

Ben seçimimi mutlu olmaktan yana yaptım. Artık başıma ne gelirse gelsin üzülmeyeceğim, buna da eyvallah deyip yoluma devam edeceğim.

Elindekilerin değerini bilince mutlu oluyor insan. Elinizdekilerin değerini bilin ki, mutlu olmaya önce elinizdekilerden başlayın.

Bugün bu havayı çekebiliyorum içime, ciğerlerimin en içine kadar hem de… Belki de yarın bunu yapmak için çok geç olabilir. Nefes alabildiğiniz için mutlu olun, mutlu olamayanlar için artık çok geç. Hiç biri nefes alamıyor…

Mutluluk bir damla sevgide gizli, sevin… Çok sevin…

Mutluluk sözleri, Mutluluk ile ilgili sözler, Mutlu olmak ile ilgili sözler

İlginizi çekebilir:  Ayrılık İle İlgili Sözler

İnsanlar mutlu günlerinin değerini üzüldüklerinde anlarlar.

Ayrıca bkz. Gülüşle ilgili Sözler

Gördüğünüz her güleni mutlu sanmayın. Kalbi ağlayan insanı göz görmez, kulak duymaz, yalnızca gönül hisseder.

Bir gökkuşağı açtı sanki ömrüme. Nice güzel kuşlar uçuyor umutlarımda açan kır çiçeklerinin üzerinde. Bir mutluluk şarkısı mırıldanıyor kalbim. Ritmi bol, heyecanı çok… Rengârenk çiçeklere benziyor gözümde artık yaşamak. Öylesine renkli, öylesine canlı ki duygularım. Sebepsizce gülüyorum bazen. Her anıma moral veriyor umutlarım.

Mutlulukla İlgili Sözler

İnsanın en mutlu olduğu zaman uykuya daldığı zamandır. En mutsuz olduğu zaman ise uykudan kalktığı zamandır. Bu yüzden “uyuyunca geçer” demiş olmalı şairler.

Bazı insanlar ölüm kadar yakın olurlar size. Nefesini ensenizde hissedersiniz. Tereddüt hali olur yaşamak. Bazı insanlar ise mutluluk kadar uzaklarda bulunur. Yakalayacağınızı düşündüğünüz anda bir bakmışsınız daha uzağa gitmiştir.

Mutluluk bir tek seni sevmekle yakalanmaz ki! Mutluluk; seni daha çok sevebilmenin isteğiyle yarınlarıma, ışık saçan gözlerinle geleceğime, varlığınla ömrüme dahil ettiğim aşkı yüreğime kazıdığım bir sonsuzluk.

Yokluğunu yaşayarak acılar içinde kalan kalbim şimdi varlığınla en güzel mutluluklara yelken açtı, bir okyanusun tam ortasındayım ve mutluluk girdabı yaratıyorum bizim için.

.

Sadece seninle birlikte mutluluğu yakaladı yüreğim, senin sayende ısınmayı hatırladı buzdan ellerim, kör olmak üzereyken hayat ışığınla açıldı gözlerim, mutluluk sadece ikimizin olmalı her şeyim.

Sabır denilen tohumu yüreğine özenle ekmeli insan. Şükrederek bulduğu suyu yüreğindeki tohuma sulamalı. Böylece yeşerecek olan bütün güzelliklerin adı mutluluk olur. Mutlu olmak elinde değil yüreğindedir.

İstediğin kadar değişebilirsin. Değişmeyen şey değişimin kendisi olsa ne yazar? Mutluluğu ilk defa nerede yakaladıysan, değiştikten sonra mutluluk arayışının yönü o tarafa doğru olacaktır.

Kanatlarım var yüreğimden çıkan. Huzuru bulduğum gibi mutluluktan uçmak istiyorum diyeceğim ama biliyorum, aşağıda elinde sapanla beni düşürmek için bekleyenler var.

Hayatınızı düzene sokabileceğiniz kadar mutluluğunuz olsun, zorluklar karşısında güçlü kalmanızı sağlayacak kadar acınız, insanlığınızı gösterecek kadar vicdanınız, yarınlarda mutlu olabilmeniz adına sonsuz umudunuz olsun.

One thought on “Mutluluk Sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.