Canan Tan Sözleri

Canan Tan Sözleri

Canan Tan Sözleri

”Sen birini seversin ama o senin varlığından bile haberi yoktur…”

”Sen tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana aşık oldum !”

”Sen, gözlerinden ateşler saçarak, zehirli oklarını bana yöneltirken, ben sana âşık oldum.”

”Büyük acılarla yara almış insanlara, ‘Zaman her şeyin ilacıdır.’ lafı küfür gibi gelir”

”Dün gökyüzüne bir avuç yıldız fırlattım. Karanlığında aydınlığım olsun diye. Şimdi sensizliği kalbime fırlatıyorum, bıraktığım yerden dönesin diye.”

”Fiziksel bir engeliniz var mı sorusu içime dokunmuştu nedense. Yok dedim, yalnızca kalbim kırık.”

”Biliyorum, imkânsız aşk bu ama hükmedemiyorum kendime.. Çünkü, yüreğim seni çok sevdi !”

”Yüreğim seni çok sevdi, O yürek talan, o yürek yangın yeri, O yürek seni istiyor, Bir tek seni.”

”Evet bitti, zor oldu ama bitti…Neden bitti biliyor musun? İnanmaya gücüm kalmadığı için bitti. İncittiğin yerler daha geçmedi diye bitti. Senden vazgeçmem sandığın için bitti. Uğruna gösterdiğim sabrı anlamadığın için bitti. Zerre kadar değişmeyeceğin için bitti.”

”Varlığın değil yokluğun değerini bilir insanlar. Mutluluğun değerini bilenler, mutsuzluğu tatmış olanlardır. Onları mutlu etmek çok daha kolaydır.”

Piraye Kitabından Alıntılar

”Bahardı sevgilim bahardı ve bahtiyar olmak için. Toprakta, havada, suda, her şey vardı sevgilim. Her şey hazırdı. Her şey vardı.” (Piraye Romanından)

”Yazgıya bile kafa tutacak kadar yürekli.” (Piraye Romanından)

”Gönül ağzına kadar dolu. Sen diyorum İstanbul geliyor aklıma. İstanbul diyorum sen. Sen şehrim kadar güzelsin. Şehrim senin kadar acılı.” (Piraye Romanından)

”Yüreğimin gölgeli, kuytu bir köşesinde: kendi seçtiğim yolda yürüyor olsaydım.” (Piraye Romanından)

”Kısa bir kaçamak yapmışımdır dünyama. Kendi yazdığım senaryonun bir parçası oluvermişindir. Bazen bir Ortaçağ prensesi, bazen sıradan bir Anadolu kadını, bazen de haşarı bir genç kız vardır karşında. Ama sen bunları nereden bileceksin ki?” (Piraye Romanından)

”Kendince tanrılaştırdığın tapınmaktan gurur duyduğun putların, gerçekte basit birer taş parçası olduğunu ne zaman kavrayacaksın.” (Piraye Romanından)

İlginizi çekebilir:  Kaşgarlı Mahmut Sözleri

”Benim yazgım kendi çizeceğim yoldur.” (Piraye Romanından)

”En büyük yol göstericin, kendi aklın.” (Piraye Romanından)

”Çevreye karşı! Başkalarının görüşü bu kadar önemli mi? Biz içimizde yalnızca arkadaşlık yaşarken, dışarıya berabermişiz görüntüsünü vermek niye?” (Piraye Romanından)

”Benimkiler bir bütünün parçaları. Düşündüğüm gibi duyarım ben.” (Piraye Romanından)

”Ama bilin ki. Herkes bilsin ki, karşınızda Piraye olarak gördüğünüz ben. Farklı kimliklerle aranızda dolanıp durmayı sürdüreceğim.” (Piraye Romanından)

”Ah babacığım! Tiyatronun nasıl farklı bir dünya olduğunu bilebilseydin.” (Piraye Romanından)

”İnanmıyorum yazgıya falan… Onu yaratan da, şekillendiren de bizleriz.” (Piraye Romanından)

”Kızıl saçlıymış Piraye. Kendimi, keşke ben de kızıl saçlı olsaydım, diye hayıflanırken yakaladım kaç kez.” (Piraye Romanından)

”Bence aşk aranmamalı, kendi kendine gelip sahibini bulmalı…” (Piraye Romanından)

”Özellikle de bunalımlı zamanlarımda. Sıkıntılarımı Dicle’nin sularına gömer, içim ferahlamış olarak şehre dönerim…” (Piraye Romanından)

”Kör bir kuyunun dibine vardıktan sonra, yitirilecek hiçbir şey kalmadığı bilinci, umulmadık bir güç veriyor insana.” (Piraye Romanından)

Hasret Kitabından Alıntılar

”Büyük acılarla yara almış insanlara ‘zaman her şeyin ilacıdır’ lafı küfür gibi gelir.” (Hasret Romanından)

”Gittin… Bir yemin kaldı aramızda, Yarısı senin, Yarısı benim…” (Hasret Romanından)

”Ak karaya, aydınlık karanlığa doğru doludizgin yol alırken.” (Hasret Romanından)

”Gündüzün cıvıltısı, gecenin sükûnetine devrediyordu nöbeti.” (Hasret Romanından)

”HASRET mi, ÖLÜM mü deseler. Ölümü seçerdi tereddütsüz hiç gözünü kırpmadan. Ama ona soran olmadı ki…” (Hasret Romanından)

”Hasret en büyük esarettir.” (Hasret Romanından)

”Ama insan hayatı, aldığının yerine yenilerini koyabilecek zenginliğe sahiptir.” (Hasret Romanından)

”Araya giren mesafeler, saman alevi misali gelgeç sevdaları silip götürürken, kor ateşe özdeş aşkları daha da harlandırır.” (Hasret Romanından)

İz Kitabından Alıntılar

”Yaşanmış düşlerimde yitirdiğim masum gülüşlerimi bir tek “o” indirebilir aşağıya. Bir tek “o” yüzümü güldürebilir yeniden. Ama yok, ölmüş. Öyle diyorlar, inanamıyorum…” (İz Romanından)

”Eski gülüşlerimi arıyorum. En saf, en temiz, en tasasız çocuk gülüşlerimi. Göğe uzanan ulu bir masal ağacının tomurcuklarında asılı kalmışlar. Erişemiyorum.” (İz Romanından)

İlginizi çekebilir:  Stefan Zweig Sözleri

”İnsan sırf canını yakan birilerini cezalandırmak, onları da canlarını yakarak ağlatmak, gözlerinde birkaç damla yaş görebilmek için kendini feda etmeyi düşünebiliyor demek!” (İz Romanından)

”Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istedigimde firsat olmadi, firsat olduğunda cesaretim…” (İz Romanından)

”Susmak çürütülmesi en güç silahtır. İnsanların söyleyemedikleri bazı sözlerin içinde, söylediklerinden daha çok gerçek vardır.” (İz Romanından)

Eroinle Dans Kitabından Alıntılar

”Son hızla uzaklaşıyor.Bana eksikliğini bırakırken, benden çok daha fazlasını alarak.” (Eroinle Dans Romanından)

”Ama bitti artik… Ölüm dansi tek kisiliktir! Bundan sonrasinda bana eslik edemeyeceksin. Ölümüm senin elinden olmayacak Eroin! Bu zevki tattirmayacagim sana…” (Eroinle Dans Romanından)

”Bana güç veren neydi biliyor musun? Korkularım..” (Eroinle Dans Romanından)

”Özleme dayanmak için onu parçalara bölmek gerek.
İyide kendisi parçalanırken neden yüreklerimizi de parçalıyor ki?” (Eroinle Dans Romanından)

“Söylediğin kadar kolay mı sanıyorsun? Güçlü olmak, ayakta kalabilmek… Yıkılmayı kim ister ki? Herkes aynı yapıda değil. Hafif bir yel sürükler bazısını; bir diğeri, en amansız fırtınalara bile karşı koyabilir… ” (Eroinle Dans Romanından)

”- Aşk iki kişiliktir! Özveri de öyle. Zorluklara göğüs germek, yalnız senin görevin olmamalı. -Giden Gider Kalan Sağlar Bizimdir!” (Eroinle Dans Romanından)

”Ne yalan söyleyeyim, çok bağlandım ona! Yüreğimdeki sevgisi gitgide büyümekte.”  (Eroinle Dans Romanından)

“Üzülmeye değmez” diyor Dünya. “Bırakıp gidenin de, gidip gelmeyenin de canı cehenneme!” (Eroinle Dans Romanından)

”Yalnız değil de yapayalnız olduğunu hissettiğin zamanlarda yaşadın mı hiç?
Çevrende kimse yokken yalnızsındır.
Yaşamanın ıssızlığında kimsesiz kalmaksa, bambaşka bir duygu.
Yapayalnızlık budur işte.” (Eroinle Dans Romanından)

”Parmaklarımın arasından kayıp gidiyor.Tüm umutlarını yitirdiği noktadan geriye, çöküşe doğru son hızla koştuğunu görebiliyorum. Ve ben, kahrolarak izlemek dışında hiçbir şey yapamıyorum onun için.” (Eroinle Dans Romanından)

Yüreğim Seni Çok Sevdi Kitabından Alıntılar

”Âşık olmanın bir yatkınlık, hatta yetenek gerektirdiğine ve nedense, bu yeteneğin bende bulunmadığına inanıyordum o zamanlar.” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

İlginizi çekebilir:  Binali Yıldırım Sözleri

“Tabii ki.Yaşamdaki hiçbir oyun tek kişilik değildir.Çoğul hamlelerin söz konusu olduğu şartlarda da, pişmanlıkları ve keşkeleri en aza indirgemek için hırs ve risk kavramlarını iyi değerlendirmemiz gerekiyor.Kader diye,bir şey yok bana göre.İnsanların yapı farklılıkları,kaderlerini de şekillendiriyor.Yaşamdaki mutluluk ve acılar, yaşayanın kendi elleriyle yarattığı, kendi özgün eserleri değil mi? (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Her şeyi kökünden kesip atacak keskin bir bıçak, dönüp kullananı da yaralamaz mı kimi zaman?” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Beynimin, yüreğimden önce hareketlenmesi, körkütük âşık olma şansı tanımıyordu bana. Bu durumda, bana sunulan aşkı paylaşmakla yetinmek zorundaydım.” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Zaman kavramını tümüyle yitirmiştim. Dün ile bugün kol kola girmişler, beni şaşırtmak için tüm hünerlerini sergiliyorlardı sanki. Kâh neşe içinde, uyumla dans ediyorlar; kâh amansız bir savaşın dövüşçüleri olup kıyasıya hırpalıyorlardı birbirlerini. Sonunda dün, bugünün önüne geçti; yaşlı bedeniyle onun diri görüntüsünü örterken, eskimişliğine ve yıpranmışlığına inat, olağanüstü bir güçle beni kendisine çekiverdi…” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Yüreğim seni çok sevdi, O yürek talan, o yürek yangın yeri, O yürek seni istiyor, Bir tek seni.” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Gelsene dedi bana/ Kalsana dedi bana/ Gülsene dedi bana /Ölsene dedi bana             Geldim/ Kaldım/ Güldüm/ Öldüm

”Öl dedin,Öldüm!..” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Önceleri evlenmek için çok gençtim. Sonra da hiç vaktim olmadı. Geçen yıl, on dakikalık bir fırsat geçti elime. Onda da saati kurmayı unutmuş, uyuya kalmışım!” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Bir adın kalmalı geriye, bir de o kahreden gurbet, beni affet. Kaybetmek için erken, sevmek için çok geç.” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

”Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime…” demişti Murat. “Çünkü, Yüreğim Seni Çok Sevdi!…” Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını. “Yüreğim seni çok sevdi o yürek talan o yürek yangın yeri o yürek seni istiyor bir tek seni…” (Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanından)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.