Sevgiliye Uzun Mesajlar

Duyguların en güzelidir aşk. Mutlu yarınlara olan umutları artırır insanda. Gönül bağıyla bağlar her iki tarafı. Aşk denince aklınıza gelen o değerli kişiyle aranızdaki bu güzel bağı güçlendirmek için ona güzel mesajlar yollayabilirsiniz. Aşkla bağlandığınız, ellerini hiç bırakmak istemediğiniz sevgililerinize söyleyebileceğiniz en anlamlı ve en güzel uzun mesajları sevgiliye uzun mesajlar yazımızda sizler için sıraladık. Sevgilinize bu mesajları ve sözleri yollayarak ona olan duygularınızı daha güzel şekilde ifade edebilirsiniz.

Mesajlara ve sözlere her gün yenileri eklenmektedir. Bizi takip edin, aşkınızı mesajsız bırakmayın!

İlginizi çekebilir:  Yeni Yıl Kutlama Mesajları 2022

Sevgiliye Uzun Mesajlar


Ey aşk durağım, can durağım, son durağım..! Ey gönlümdeki kuraklıkta açmış kır çiçeğim. Kurak kalbimin ıssızlarında senle yaşama tutundu tüm duygularım. Üzüntüyü de senle tanıdım ben. Sensiz yaşadığım her an öğrendim üzülmek denen şeyi. Kalmayan tek şey sabrım. Aşkınla içimi ısıtmak, sevda güneşiyle kavrulmak istiyor gönlüm. Hasretle adını anıyor dilim. Kalbim acıyor sonra susturuyor dilimi. Sensiz anlayamıyorum ölümüyüm diri mi? Ey gönlümün, hayallerimin sultanı, Bitmez tükenmez dertlerimin hiç şüphesiz dermanı. Ey gönlümde açan çiçek, sen aşk bilmez, sevda bilmez bu garip kalbime aşkı öğrettin. Sen bana sevmeyi, sevilmeyi öğrettin. Gözlerinde buldum ben mutluluğu. Yokluğun bir uçurum. Ben senle varım sevgilim. Sen benim en güzel yarınımsın. Sen hayallerimsin, en sevdiğimsin…

Ben aşk neymiş sende gördüm sende yaşadım. İçim seninle doldu, taştı. Ben ben olmaktan çıktım tamamen sen oldum. Seni düşündüğümde daha da güzelleşiyor dünya. Hayat daha yaşanabilir geliyor. Gözlerine baktığımda anlıyorum yaşadığımı. Zerrelerime kadar hissediyorum varlığını. Yokluğun aklıma geliyor bazen.. nefesimin kesildiğini hissediyorum. Düşüncesinin tüylerimi ürperttiği bir şeyi yaşama ihtimalimi düşünmek bile hayattan vazgeçmeme neden olabiliyor. Varlığını sürekli hissettiğim, senin gülüşünle geçireceğim günler yaşama hevesimi arttıran tek şey. Gel sevgilim benim ol, senin olayım. Birlikte mutlu sonsuz olalım.

Artık varlığım da yokluğum da seninle olacak, tıpkı dünüm ve bugünümdeki gibi. Sen kalmayı istediğin sürece hayatımın tam ortasında olacaksın sevgilim. Yıllarca kurduğum hayaller seninle can buldu, seninle güzelleşti. Hayallerimden çok daha güzel bir aşk sundun sen bana. Şimdi ise o hayallerin çok daha ötesinde bir düşüm var. Bir gün senin sesinle uyanıp, gözlerimi her sabaha seninle açmak. Sana kavuşacağım gün dünyaya gelme sebebim de anlam bulmuş olacak. Mutluluk adına ne varsa seninle tamamlanacak, seninle bir bütün olmanın huzurunu ömür boyu yaşayacağım.

Aklıma geldiğinde karışıyor mevsimler. Gözlerini düşündüğüm her yer sanki bir ilkbahar sabahı. Seninle yaşadıklarımız sevgilim, bir hikayenin çok daha ötesindeydi. Biz seninle bir hikayeydik. Mutlu bir hikaye. Sen benim en güzel hikayemsin. Başlayan ve bitmesini asla istemediğim.

Günaydın yüzümdeki tebessümün mimarı. Günaydın hayatıma anIam veren güzeI insan. Günaydın kahramanım. Sen bana beIki de kızacaksın ama ben sabaha kadar uyumayıp seni düşündüm. Seni hayaI ettim. Bir sürü hikayeIer yazdım başkahramanIarı sen ve ben oIan. Bütün gece senin uyuyuşunu hayaI ettim. Sanki yanımdaymışçasına her anımızı hissettim. Sanki sen benim soI tarafımda uyuyormuşsun gibi. Sanki senin göğsünde yatıyormuşum gibi. Sanki seni öyIece hiç kıpırdamadan sabaha kadar izIemişim gibi… O meIek yüzünü hayaI ettim. DağıImış saçIarını, eIIerini hayaI ettim. KirpikIerine bakıp iç geçirdim. Bazen nefes aIıp verirken korktum. Sanki uyanacakmışsın gibi geIdi. Uykunu böImek istemedim sevgiIim. DudakIarın öyIe güzeIdi ki öpmek istedim, yapamadım. Çünkü saat gecenin biImem kaçıydı. AnIarsın işte. Uyandırmaya kıyamadım. Kıyamadığım kadar da bir an önce sabah oIsa da uyansa diye geçirdim içimden. Çünkü göz kapakIarını açtığında iIk göreceğin yüz ben oIayım istiyorum sevgiIim. UykuIu gözIerinden öpesim var. Sanki şimdi uyanacakmışsın da uykuIu sesinIe bana “günaydın” deyip güIecekmişsin gibi.. O kadar güzeI uyudun ki sevgiIim, meIekIer biIe hayran kaIdı. Ne güzeI bir histi tüm gece seninIe oImak. Şimdi dudakIarına bir öpücük konduracağım. Ve kuIağına “günaydın sevdiğim adam” diye fısıIdayacağım. Günaydın her şeyim oIan adam. Günaydın sevdiğim…

Bir kez daha gelsem şu dünyaya, yine seni sever, yine seni her görüşümde lal olurdu aşkından dilim. Ben sana öyle aşık olmuşum ki, seni senden bile kıskanıyor bu garip gönlüm. Gözlerinin güzelliğiyle mest oluyor, görmez oluyor bakışlarım. Ay gibi parlayan güzelliğinle sarhoş naraları atıyor içimde kalp atışlarım. Sana mecbur olmuşum bir oksijen misali. Sensizken nefes alamıyorum. Gözlerim görmeyince o güzel gözlerini hayattan zevk alamıyorum. Şair sana mecbur olmuşum bilemezsin diyor ya sen bil istiyorum. Ben sana mecbur olmuşum. Gözlerine, Söyleyecek tek bir kelimene, mutluluk manzarasını seyretmek için tırmanılacak yollarda, bu hayatın tüm zorluklarında elimi tutmana mecburum. Sensiz yok bir umut benim kalbimde. Başrolsün hep hayallerimde. Ey benim aşk çiçeğim, bir yer ayır kalbinde, hiç gitmeyim senden…

DİKKAT! BU MESAJ AŞIRI ŞEKİLDE AŞK İÇERMEKTEDİR! Mesajı alan güzel bayan, bu mesajı yollayan kişinin ifadelerine göre size öylesine tutulmuş, öylesine aşık olmuş ki siz olmadan geçen her an zindan oluyormuş bu dünya ona. Sözleriniz onun için bir ilham kaynağı Gözleriniz ise ömrüne yaşam kaynağıymış. Bir dedikoduya göre NASA ya Mars’ta yaşam olmayacağı, asıl yaşamın sizin güzel bakışlarınızda olduğunu söylemiş. Her an, her saniye sizi özlüyor, içine efkar doluyor ve sizinle birlikte hayal ettiği mutlu yarınları düşünerek kendini teselli ediyormuş. Bizden söylemesi, bu mesajı yollayan kişi size öylesine aşık, sizi öylesine seviyor ki dünyaları verseler tek bir saç telinize değişmez. Size olan aşkını kelimelerle tarif edemediğimiz için üzgünüz. Fakat şunu bilmenizi isteriz ki; Bu deli aşık Aşkınızdan dağları deler, özleminizden çöllere düşer de size duyduğu sevdadan, güzel gözlerinize duyduğu aşktan vazgeçmez…

Şimdi yatakta dönüşünü izIiyor oIabiIirdim. Yüzünün güzeIIiğini,dudakIarını,nefes aIıp verdikçe hareket eden göğüsüne bakabiIirdim uzun uzun.beIki sonra yanına yatıp uyurdum.sıcakIığında, kokunu içime çeke çeke.çenen yine eIIerimi çağırırdı,dudakIarın yine öpüIesi oIurdu.Sen şimdi uyuyorsun ya kirpikIerinden öperdim,dudağının kenarIarından,üşümüş saçIarından,sakaIIarından,yatağa öyIesine koyduğun eIIerinden öperdim. GözIerini açar açmaz göreceğin dünyanı öperdim.AIdığın nefesten öperdim be. Ama öpmeye de kıyamazdım sanırım uyanırsın diye sadece izIerdim gökyüzünü izIemek gibi oIurdu seni izIemek. Uyu,kaIbinin her zerresini öptüğüm adam💕

Geceden gündüze dönen gökyüzüm gibisin. Öyle huzurlu,öyle sessiz sakin ki hiçbir şey bozamıyor seninle gelen güzelliği. Uyuyamıyorum bak sarılıyorum köpüşe sımsıkı sana sarılır gibi o da yetmiyor artık seni hissettirmeye. Öyle çok seviyorum ki seni gökkuşağı gibi,yağmurdan sonraki toprak kokusu gibi. Ama en çok senin kokunu seviyorum içime çekince sarhoş edebilecek kokunu. Seni böylesine kötü bi dünyada öyle güzel seviyorum ki sana sarılınca papatyalar açıyor her yerde. Seni gökyüzü gibi seviyorum. Sonsuz ve eşsiz.

Gölümün iç mimarı aşk filmimin yönetmeni canım sevgilim. Bir mesajla ne kadar aşk yollanabiliyorsa o kadar yolluyorum sana. Gözlerinin hasreti içimde saklı. Sen varken daha güzel gökyüzü, daha aydınlık ümitlerim. Aşkın mahpushane bana sevgilim. Sensiz deliyim. Sensiz yapamıyor bu deli gönlüm. Ey aşk kokulu canım yârim, ey beni benden alan aşk bahçelerinde gezdiren güzel gözlüm. Seni düşünmekle geçiyor her anım. Aklıma geliyor birden sana olan sevdam. Daha hızlı çarpıyor kalbim. Kalbimdesin sevgilim. Aşk duvarlarıyla çevirdim ismini. Kalbimin en derinlerindesin. Her zaman düşüncelerimdesin.

Özlemin o kadar ağır ki göğüs kafesimdeki daralmayı hafifletecek tek bir şey bulamıyorum. Hani diyorum yanımda olsaydı da hiç konuşmasaydı öylece otursaydı. Bazen rüzgar getiriyor kokunu, bazen bir şarkının sözünde buluyorum seni. Geçmişe geleceğe dair ne varsa seninle yaşanmış sanki, sensiz tek bir an geçiremiyorum. Kokun aklıma geldikçe burnumun direği sızlıyor. Bir gün kokunu hiç hatırlayamamaktan korkuyorum. Sahi sevgilim sen de özledin mi özlediğim kadar seni?

Her şeyi boş veriyorum artık bu dünyada senden başka. Güzelliğinin ışıltısından gözlerim kamaşıyor bazen. Sonra seni gözlerime soruyorum. Ondan güzelin görmedik diyorlar. Kalbime soruyorum, onu görünce gözlerin, bir çarpıntı oluyor bende diyor. Hatta o kadar arzuluyor ki seni kalbim, onsuz atmam diyor. Hayallerim seninle var oluyor, hüzünlerim seninle yok oluyor. Gir gide mecbur oluyorum sana sevgilim.

Sevda yüklü kervanlarla geldim onca yoldan güzel gözlerini görebilmek için. Kalbimde taşıdım tüm yükü ama hiç yorulmadım seni sevmekten. Seni seviyorum sözü ne de basit geliyor şimdi sana olan aşkımı ifade etmek için bir bilsen. Bir mecnun oldu bu deli gönül seni doyasıya sevmekten. Kalp atışlarımı hızlandırıyor o güzel gözlerin. Yeniden inandırdın beni aşka, aşık olmaya. Güzel gözlerin en güzel durağımdır manzarasını seyrettiğim. O manzaraya bakarak yaşlanmak istiyorum. Seni çok ama çok seviyorum.

Mevzu sensen sevgilim dağlar tümsek, okyanuslar göl olur gözümde. Her zorluğa hazırım senin için. Dağları delerim inan gözlerin için. Ferhat gibi dağları deler, mecnun gibi çölleri geçerim sen iste. Şimdi vakit sensiz geçiyor. Daha doğrusu geçmiyor sensiz. Acaba mesaj atmış mı diye sarılıyorum telefonuma her saniye. Beklerken fotoğraflarını izliyorum. Bir an önce yeniden görüşmeliyiz. Artık telefona bakarak değil, güzel gözlerine bakarak ilan etmeliyim yeniden sana olan aşkımı.

Beni anlamanı beklemiyorum senden. Çünkü seni bu kadar nasıl sevdiğimi ben de bilmiyorum. Nefes almak gibi seni sevmek. İçim o kadar seninle dolmuş ki yokluğunu düşünemiyorum. Artık düşlediğim tek bir şey var. Kalan ömrümü seninle, senin yanında geçirmek. Akşam gözlerimi yanında kapatmak, sabaha seninle ulaşmak. Çok mu uzak dersin kokunla uyumaya başlayacağım günler? Baharın kokusu sen gelince geliyor sanki, yokluğun ise kış ortasındaki ayaz gibi. Gel kokunla ömrüme baharı getir.

Aşk böceğim öylesine değil ölesiye aşığım sana. Hudutlarını çizilmez bir aşk bu. Korkuyor bazen gözlerim o aşkla bakan gözlerini göremeyecek diye. Yanındayken bile özlüyorum seni. Dilim tutuluyor aşkından… Her akşam seni izleyip şiir yazmak istiyorum. Her akşam izlemek istiyorum o güzel gözlerini. Senle yaşmak, senle yaşlanmak istiyorum. Seni senden daha çok seviyorum mühür gözlüm.

Sana aşık olduğum günü hatırladım sevgili. Bir sonbahar akşamıydı. Sararan yapraklara, kötü havalara inat baharı hatırlatıyordu gülüşün. Gülünce gözlerinin içi gülüyordu. Hayattaki tüm kötü şeylere inat burdayım der gibi bakıyordu gözlerin. Sana o gün aşık oldum. Gözlerimi sanki yeniden açtım hayata. O günden sonra ne kendimi senden alabildim ne de düşüncelerimi. Baktığım gittiğim gezdiğim her yerde sen vardın. Senin hayalinle yaşadım her şeyi. Gel, sensizliğe mahrum etme beni. Ben seni sensiz de severim ama yokluğun günden güne eritir bedenimi. Gel sevgilim. Ruhum seninle dolsun, seninle sonsuz olalım.

Bu kötü dünyada kime güveneceğini , kimin gerçekte seni saf sevgilerle seveceğini bilemezsin sevgilim. Ama ben sana yeni doğmuş bir yavrunun annesine güvendiği gibi güvenip, onun sevgisinin gerçek olduğu gibi senin sevgininde gerçek olduğuna inanıyorum. Gecenin gündüze, gündüzünde geceye ihtiyacı olduğu gibi bizim de birbirimize ihtiyacımız var. Ve bi o kadarda yakışıyoruz birbirimize. Benim mutluluğum,  huzurum sensin. Sesin gönlüme işlenen bir melodi gibi, kokun yazın açılan çiçekler bahçeleri gibi. Seni çok seviyorum. İyi ki varsın.

Seni anlatmaya ne kelimeler,  ne cümleler, ne paragraflar, ne ben, ne bu dünya… Hiç biri yetmez birtanem. En kötü zamanlarımda yanımda durdun yeri geldi bir abi gibi yeri geldi bir baba, bir arkadaş olarak sevdin beni. Hep destekçim oldun. Sen benim bu sahte dünyada en büyük şansımsın. Biz seninle aşka inananlardan ve kazananlardan olduk. Yani aşk benim için seninle anlam buldu. Aşk seninle muhteşem yani. Seni çok seviyorum. İyi ki hayatımdasın, hayatıma renk katanım.

Sen yokken yaşamıyormuşum ben. Hayat seninle anlam buldu. Ne iyilik yaptımda sen çıktın karşıma. Ben sana nerde tutuldum, nerde aşık oldum hiç bilmiyorum. Gözlerim gözlerine tutulmuş, kalbim kalbine. Seninle var olmuşum. Her şey seninle güzel. Sevmek, sevilmek, aşık olmak, yemek, içmek, yürümek, koşmak her şey seninle güzel. Sen beni kalbimden vurdun. İyi ki sen. Hayatımda tanıyabileceğim en iyi insanlardansın. Güvenebileceğim, sadakatli, dürüst, beni mutlu eden. En önemlisi beni sevdiğini her şeyden daha iyi biliyorum. Bizde seninle birlikte mutlu olmayı ihmal etmeyelim sevgilim. İyi günde kötü günde her zaman yanındayım. Senin benim yanımda olduğun gibi. Sen benden gitmeyeceğin sürece senden asla gitmeyeceğim. Seni çok seviyorum.

Kalbim seninle atıyor senininle huzur buluyor canımın içi. Her şeye biraz sen karışmış, her şeyde sen varsın. İçim sen, dışım sen olmuşsun. Örneğin laleleri yanaklarının rengi diye, gülü dudaklarının rengi diye, sabahları seninle aynı gökyüzüne uyanıyoruz diye, geceleri ise seninle dinleniyorum diye seviyorum. Sonbahar ise saçlarının renginde, papatyalar aynı senin kokun, ellerin pamuk yumuşaklığında, gülüşünü gören kelebeğin ömrü uzar, kuş cıvıltılarının sesi yakıştığı gibi yaz sabahlarına sen de bana öyle yakışıyorsun. Seninle öğrendim sevmeyi, sevilmeyi. Seninle büyüdüm, seninle güçlendim kıymetlim. İyi ki varsın.

Hiç sonu gelsin istemediğin şarkılar vardır ya seni alıp götüren taa uzaklara. Hani masallar vardır sonu hep mutlu biten seni hep mutlu eden. İşte tam böyle bir şey seni sevmek sevgilim… Bir şarkısın sen. Dinlemeye kıyamadığım, dinleyip de doyamadığım… Gündüz gözlerinde bulduğum doyasıya mutlulukla doğuyor her güneşim yeni güne. Isıtıyor içimi yanıyor gönlüm o gündüz gözlerinin aşkından. Bir şarkı mırıldanıyorum sonra. Bir mum ışığı misali titriyor sesim. Her şeyimsin sen benim. Varım, yoğum, nefesim…

Manzaranın en güzeli senin güzel gözlerinde saklı sevgilim… Bir kırlangıç oluyor aşkımızın özgürlüğünde uçuyor bu deli gönlüm. Gözlerimi alamadığım o güzel gözlerini her kırpışında depremler oluyor kalbimin en derinlerinde. Acaba doya doya baksam sana, doyursam mı kalbimi güzele diyorum bazen. Doya doya içime çekesim geliyor o en güzel kokunu. Sana mecbur olmuşum ben sevgilim. Ver pamuk ellerini saklayım kalbimde. Dinsin sana olan aşk hasretim.

Bazıları çok şanslıdır bu hayatta. Benim gibi… Çünkü sevda bahçesinde güzelliğin doğdu tüm karanlıklarıma. Ümitsiz aşk kırıkları içinde aşka olan masum ümidimi yitirmek üzereyken güneşim oldun. Aşka inandırdın beni. Ey sevda güneşim, gönül eşim. İşte bu yüzden şanslıyım diyorum. Senin gibi mükemmel aşk dolu, sevgi dolu bir sevda güneşim olduğu için çok şanslıyım. Milyonlarca insandan aşk yolumda en güzeline denk geldiğim için şanslıyım. En güzeli bana gönül verdiği için şanslıyım. Ey hayattaki en değerlim, tek şansım. İzin ver gözlerim gözlerinde bir ömür uykuya dalsın.

Beni o kadar fazla hasretle bekletme sakın.Saçlarının kokusu geliyor kilometrelerce uzaktan lodos gelir gibi.Ben okyanusun ortasında bir balıkçı , sen ise okyanusun ta kendisi. Sevdanın tarifi , ileride çocuklarımın annesi.Ben yazıyorum evet nedenini sorma.Sana olan sevdamı en iyi bu şekilde anlatıyorum.Dünyada ki en şanslı insana örnek ver deseler.Kesinlikle kendimi seçerdim.Nedenini sorma zaten cevabı cümlelerde gizli.Baktıkça yüzüne gözlerim doluyor , aşkı tadıyorum , seni tanıyorum ve hep benim lesin . Gece hüzün çöktü yine yanımda sen olmayınca sigarayı gerçekten fazla içer oldum.Duvarlar üstüme geldikçe ben izmarit söndürüyordum.Ne yapayım bu kadar da güzel olmak zorunda mıydın ? Belkide saçlarını hasretle koklayacağım.

İyi geceler sevgilim , yorganım da ten kokun sen olmayınca yastığıma hasret çöker.Saçlarının rengini kainata benzetiyorum.O kadar güzel o kadar narin ki bakmaya bile kıyamıyorum. Sensizlik olmasın uğramasın yokluğun bana , sonsuz olsun sevdamız bu mesajda kanıtımız.Ben yazıyorum yine seni düşünerek sen uyurken.Yanımda olmasan da hasretle bekleyeceğim seni. Anlatmayalım herkese öyle sevdamızı nazar falan değer.Belki de tüm kainat bilecek aşkımızın ne kadar güzel olduğunu.Kalbim çıkacak gibi oluyor senin yüzünü görünce , gündüz güneş gece ay bile diz çöker önünde.Sen sevdanın tarifi , yemekteki aşım , çorbamda ki tuzumsun.

Bir martının simite olan sevdası gibi, bir denizin dalgaya, gündüzün geceye sevdası gibi deli bir sevda sana olan bu sevdam. Ferhat olup dağları delercesine, Mecnun olup çöllere düşercesine vurgun bu deli gönlüm nefesine… Dağlar kadar engin, gökyüzü kadar sonsuz bir sevda bu bendeki. Ey sevgilim! Bu mesajım sana olan aşkımdan, özleminden hüzünlenip hasta düşmeden ulaşır mı sana bilemem. Ama şunu biliyorum ki şuan bu mesajı okuduğun telefonu tuttuğun o minik ellerini öpmek ve gözlerinde kaybolup aşkından hayallere dalmak için her şeyimi veririm.

Ey aşk kalelerimi fetheden canım sevgilim. Olmaz derdim hep aşkla aram. Bulmaz derdim beni gerçekten seven. Ümitsizdim hep aşka. Gönülsüzdüm hep sevmeye sevilmeye senden önce. Tüm gönül kalelerimi fethettin. Savunmasız bir aşk esirin ettin beni. Uzaklara dalıyor gözlerim. Bir dolu özlem doluyor kalbime. Savunmasız kalıyor beynimdeki tüm mantık güçleri. Canım sevdiceğim, gönlümün sahibi canım sevdiğim. Ben seni yalnız telefon başında değil aşk sokağımızda bir ömür beklerim.

Hatırlıyor musun ? ilk buluşmamızı korkma ne giydiğimi sormayacağım.Nasıl da heyecandan titrediğimi aşkla bakıyordum daha ilk tanışmamızda , sen ise umursamaz bir tavır.Ama biliyordum o gün biz gerçekten biz olucakdık . Biz kelimesi ne kadarda yakıştı bizim aşkımıza.Sevdamızın tarifi olmasın.Kızımız olursa adı Sevda olsun bakışlarımızla kızımız anlatsın aşkımızı.Ben seni sevdikçe
bu dünyayı seviyorum . Rabbim e binlerce kez şükürler ediyorum.Gözlerim doluyor yine sen olmayınca babandan isteyeceğim seni her ne kadar utansam da.

Kahveme tuz koymazsın biliyorum kıyamazsın bana , adetdendir diye sen yinede koy gülelim o güzel ailenin yanında.Anneme ilk resmini gösterdiğimde bu kız sana nasıl bakmış demiş ti , hayran kalmıştı yüzüne , insanlara seni tanıtmaya korkuyorum ailem haricinde.Sen sevdanın en güzel hali en doğal yanısın .Kelimelerim kifayetsiz kalıyor aşkım , uğurum ve kalp atışım.

Ayrıca bkz. TUMBLR AŞK SÖZLERİ

Seninle tatile çıktığımız günü hatırlıyor musun ? ne kadar da masumdun .Kış dı ocak ayıydı yeni yılı kutlayıp gelmiştik Uludağ’a kar kadar güzeldi tenin.Bembeyaz tenine dokundukça
gülümsüyordun ve ben o anını hiç unutamıyorum.Başında bembeyaz bir el örgüsü şapka ve elinde ise yoldan gelirken aldığımız bir eldiven.Kalbim atıyor seni anlattıkça.

Seninle yürüdüğüm yollarda bahar geliyor gönlüme. Masmavi bulutlar dolaşıyor gönül gökyüzümde. Gözlerin bir aşk şarkısı söylüyor, kalbim huzur doluyor gözlerinle. Seni seninleyken bile özlüyorum birtanem.  Sensizken her an bana zindan. Ellerini tutmasam, görmesem gözlerini, bir boşlukta savruluyor gibi hissediyorum hep. Ben seninle varım sevgilim. Seninle tanıdım bu hayattaki en güzel duyguları, seninle yaşadım en güzel ilkleri, senden öğrendim sevmeyi, sevilmeyi… Şimdi yanımda ol ellerimi hiç bırakma istiyorum. Gözlerine doya doya bakıp huzura dalmak, bulutlarda yan yana uykuya dalmak istiyorum seninle. Ben seni istiyorum sevgilim. Hiçbir şeyi istemediğim kadar…

Hasret rüzgarları esiyor buralarda bazen özlüyorum seni sevgilim. Tek çare ellerimi tutman, gözlerime bakıp sevdiğini söylemen hasretinin geçebilmesi için. Bir kuş olsam gelsem yanına uçarak. Tutsam ellerini baksam gözlerine. Günleri hesap etmeye başladım ellerine kavuşmak için. Sonra sende öğrendim çiçek bahçelerini sevmeyi senin gibi koktuğu için. Aşk şarkılarını sevmeye başladım hepsi bana seni hatırlattığı için. İnsanı insan yapan hisleri, duyguları seninle öğrendim. Sende öğrendim yağmurdan sonraki gökkuşağının renklerinin bu kadar güzel olduğunu. Kısacası güzel yaşamayı, anlamlı yaşamayı, huzurlu yaşamayı seninle öğrendim. İnan bana bir tanem, sen hayatıma anlam kattın. Beni aşka inandırdın. Seni bir ömür boyu seveceğim. Çünkü asla kaybedemem seni.

Aşk öyle bir şey ki ansızın çıkar karşına neye uğradığını şaşırırsın. Hayaller kurdurur sana hayat boyu. Kalbindeki tüm sıkıntıları alıp götürür. Ve sen asla bu durumdan rahatsız olmazsın. İşte benim hayatıma sende bir güneş gibi doğdun. İyi ki varsın iyi ki aşık olmuşum sana. Seni çok seviyorum sende beni, senin ile çok mutlu oluyorum, seni tanıyorum ve sana güveniyorum. Seni kaybetmemek için elimden geleni yapacağım sevgilim. Seni başta gözlerimle gördüm sonra yüreğime aldım şimdi isle yüreğimle sevgimle bakıyorum sana. Sen benim kıymetlimsin. seninle yaşıyacağım zor zamanlara bile razıyım yeter ki sen ol yanımda. Biz senin ile birlikte her şeyin  üstesinden geliriz. Biz seninle asla ayrılmayalım sevgilim.

Sevgiliye Uzun Mesaj


Kalbimin tek sahibi canım sevdiğim. Seni bir martının kanat çırpışlarındaki özgürlük, yaşlıların gözündeki gençlik, gecelerin değişiyle eğlence kadar çok seviyorum. Sen benim ömrüme gelmiş en güzel şeysin. Sen ömrüme ömür katan kalbimin sahibisin. Sensiz geçmiyor günler geceler. Seninle güzel bu hayat. Gözlerinde izlemek güzel bulutları. Sen yoksan gök gürültülü tüm gökyüzü. Kalbimin atışları yavaşlıyor sen yokken. Neşem, yaşama sevincim kayboluyor sen yokken. Beni sensizlikle deneme sevdiceğim. Beni güzel gözlerinden mahrum bırakma. Bana ellerini ver. Bana kalbini ver. Bende sana tüm ömrümü vereyim.

Bir sevda fırtınası kopuyor içimde. Sen yokken kurduğum tüm hayat planlarım savruldular aşkın gelince. Meğer ne mutsuzmuşum ben sen yokken. Bir mutluluk rüzgarı gibi estin, kendine aşık ettin beni. Kalbimin odaları boş kalıyor gözlerine doyasıya bakmadıkça. 

İtiraf edeyim sana güzel gözlüm. Ben asla aşık olmam derdim hep. Aşkı bir oyun zannederdim. Hiç geçmezdi yolum sevda mahallesinden. Seni görene kadar tabi. Ey gönlümün sultanı! Sen hayatıma girdiğinden beri kuşlar bir başka ötüyor. Rüzgar bir başka esiyor şimdilerde. İyi ki varsın ve iyi ki benim sevgilimsin. Benim bir tanecik sevdiğimsin.

Canımın içinin içi canım sevgilim. Bu mesajı sana yollarken bile kalbimin ritmi değişiyor. Öylesine seviyorum, öylesine hayranım ki sana, bir rüya gibi geliyor her şey. Seni, senin bildiğinden daha çok sevdiğimi itiraf etmeliyim artık sana. Çünkü tutamıyorum sana olan bu büyük aşkımı içimde. Konuştuğun her kelimede, attığın her adımda daha da artıyor sana beslediğim aşk. Sana olan aşkımı cümlelerle tarif etmem imkansız.

Kalp ritmimi değiştiren güzel gözlerin yalnız bana baksın istiyorum sevgilim. Ellerin ellerimi hiç bırakmasın, güzel yarınlara birlikte yürüyelim istiyorum. Seni çok seviyorum sevgilim. Dünyalardan çok seviyorum desem yetmez. Galaksiler desem bile sönük kalır sana beslediğim aşk. Delicesine seviyorum seni, sesini, gülüşünü, gözlerini. Ver bana ellerini, ver bana düşlerini seveyim seni sonsuza dek.

Bu taş kalbimi bir pamuğa çeviren güzellik. Seni ne kadar çok seviyorum ah bir bilsen. Aşk kelebekleri saçılıyor gönlümün dört bir yanında. Sen gelince bahar geldi çünkü tüm ömrüme. Seviyorum seni öylesine değil delicesine. Her bir bakışın tam kalbime saplanan bir ok gibi. Her bir sözün ömrüme bir devrim. Unutturuyor her bildiğimi. Sanırım aşık oldum yeniden ben sana bu mesajı yazarken. Çünkü her saniyem seni sevmekle geçiyor benim. Seni çok ama çok seviyorum sevgilim.

Gönlümün tek sahibi canım sevgilim. İyi ki varsın hayatımda. Sen gelince bahar geldi ömrüme. Sen gelince açtı gönlümde solan çiçekler. Seninle inandım ben aşka. Gözlerin bir ışık bu karanlık hayatıma. Sarhoş olmak ne demek hiç bilmiyordum. Bilirsin beni hiç alkol kullanmam. Ama güzelliğin beni benden alıyor. Sen varken yanımda kaybediyorum tüm kontrollerimi. Bağımlılık yaptın bende. Sevmelere doyamıyorum seni.

Sözlerime neyle, nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Aslında sana teşekkür etmekle başlayabilirim. Karşıma çıktığın için, hayatıma bir güneş gibi doğduğun için, beni böyle bi sevgiyle aşkla  tanıştırdığın için, bir elmas gibi
özel hissettirdiğin için… ve sayamadığım daha binlerce sebep için. En önemlisi de varlığın için. İyi ki varsın sevgilim.
Hani diyor ya bir şarkıda “gelseydim dünyaya yine severim bir daha” diye. Bende öyleyim tekrar tekrar gelsemde bu düzeni bozuk dünyaya her seferinde tekrar tekrar seni severim. Her seferinde senin sana karanlığına ışık olan bir yıldız olmak için savaşırım. Seninle her zorluğun üstesinden gelirim. Belki düşer yaralanırım ama seninle iyileşirimde.  Sen yeterki yanımda ol. Benimle ol, elimi asla bırakma. Anlamsız hayatıma anlam katan dünyamı güzelleştiren meleğim. Bunca zaman nerdeydin. Keşke daha önce çıksaydın karşıma. Daha önce sevseydin beni. Daha önce tutsaydın ellerimi. Daha önce sarsaydın yaralarımı. Daha önce güzel rüyalara dönüştürseydin kabuslarımı.
Hayatıma girdin gireli dilime hep iyikiler dolandı. Sana dair dilimde bi tek keşkem var. KEŞKE daha önceden tanısaydım seni.

Sen bana rabbimin en güzel hediyesisin. Kaderin bana gösterdiği en güzel yolda seninle yürümek bu anlamsız hayatımda güneşin batıdan doğması gibi bir mucize. Senin doğum günün bu gün değil ama ben sana her gün iyiki doğdun diyebilirim çünkü sen her sabah doğan güneşimsin. Senin sevgin o kadar büyük ki kanatlanıp kucakladı beni. Her gün varlığına şükrediyorum benimle olduğun için. Seni çok seviyorum.

Sen bir şiir gibisin en güzel şairlerin bile yazamadığı. Ama ben çözebildim senin mucizeni ve öyle sevdimki seni, öyle bağlandımki sana, öyle mutlu ettinki sende beni yeniden doğmuş gibiyim. İyi ki geldin. İyi ki sevdin. İyi ki sevdirdin. Rabbime şükürler olsun ki karanlıkta bana ışığım olan seni çıkardı karşıma. Sende beni hiç bırakma. Bana öyle bir güven ver karanlıkta yürürken önüme bile bakmadan ışığında yürüyüm. Seninle bi çok korkumu yendim. Ve seninle yine bi çok şeyi başardım. Zorluğa seninle adım attım. Sen hayatıma girdin gireli her şey yoluna girdi. Bedenin bedenim, gözlerin gözlerim, ellerin ellerim, ayakların ayaklarım oldu. Ve bir şey söyleyeyim mi? Sen benim canıma can, yoluma yoldaş kalbime ise sevgi oldun. İnsanın canından vazgeçemeyeceği gibi bende senden vazgeçemem. Sana ben can dedim seni canım gibi sevdim. İyi ki varsın.

Hayatımın anlamı, sesini duyduğumda kalp ritmimi değiştiren insan seni çok seviyorum. Seviyorum kelimesi belki de herkesin ağzında oyuncak olmuş ama bana çok yakışıyor sana söylerken. Ben sevmediğim kimseye seni seviyorum demedim hiç. Ve ben seni çok seviyorum ömrüm. Çünkü ben göğüs kafesimin altında hep seni taşıyacağım. Sen bu kalbe iyi ki geldin. İyi ki baktın bu gözlere. İyi ki tuttun bu elleri sonra cennet kokun sardı her bir yanı. Aşkınla moral buldu, heyecan buldu, renk, neşe buldu bu hayat sevginle ayağa kalktım ben. Yeniden doğmuş gibi. Hem sen bana gökyüzüne nasıl yakışıyorsa o bulutlar öyle yakışıyorsun. Lütfen gitme gökyüzümden. Seni çok ama çok seviyorum.

Saatlerce göz göze, diz dize olalım seninle. Hislerini duygularını gözlerinden okumaya çalışayım birtanem. Ömrümü adadığım insanın bana olan hislerini gözlerinden öğreniyim dudaklarından kelimeler dökülmeden. Sen de bak gözlerime çünkü ben anlatamam kelimelerden sana olan sevgimi çünkü yetersiz olurlar. Seninle yolunda her şey. Hayatım seninle düzen buldu. Dinlediğim şarkılarda sen, izlediğim dizilerde sen, uykumda sen, uyandığımda sen, dört mevsimde sen. Hayatımdaki mevzu sensin benim. Beni bu ilişkileri sahte olan dünyada yalnız bırakma. Seni çok seviyorum.

Beni anlayan her derdime ortak olan, saatlerce konuşsam dinleyecek olan canım aşkım. İyi ki hayatımdasın, iyi ki benimlesin sırdaşım. Soluduğum hava bile belki sen varsın diye bu kadar anlamlı geliyor. Sabahları doğan güneş, akşamları parlayan yıldızlar, ay belki sen varsın diye bu kadar ışıltılı. Seninle her zaman yaşamak, yaşlanmak istiyorum. Sen de beni al hayatına ellerimi tut şayet tutmazsan bilmediğim uçurumlardan düşerim. Çünkü ben, bu yaşam yolumu seninle çizdim, her şey seninle anlam bulmuşken hayatımın anlamını kaybedemem. Ben seni asla bırakamam sende bizden vazgeçme. Seni çok seviyorum.

Bazen diyorum ki keşke seninle daha küçük çocukken tanışsaydık. Okul harçlığımla pamuk şeker alırdım sana. Sonra okulun bahçesinde koşuşturur oyun oynardık. O yaşta okula senin için gelirdim şimdilerde olduğu gibi. Kısacası seninle büyürdüm. Kaybettiğimiz yılların acısını bu yıllarda çıkaralım sevgilim. Büyümeyelim zaman koparmasın seni benden hiçbir zaman. Seni çok seviyorum. Beni asla bırakma.

Uzun Aşk Sözleri


Ellerim birbirimize kenetlenmiş sevgilim. Biz seninle imkansızlardan geldik ve biz olduk. Tüm dünya karşımızdayken biz onlara karşı ellerimiz birbirindeyken yan yana kaldık. Kaçmadan, korkmadan. Her solukta, her zorlukta biz birbirimize sımsıkı sarıldık. Kimsenin gücü yetmedi bize zarar vermeye, bizi ayırmaya. Bundan sonrada asla bırakmayacağım seni. Her şeyimizi beraber yapacağımız, eğlenceli, mutlu, güzel vakitler geçireceğiz. Yağmurlarda dans edip şarkı söyleyeceğiz. Hayallerle süsleyeceğiz ilişkimizi, sonbaharda her yeri süsleyen sararan yapraklar gibi. Mutlu sonsuzluğum da hayatımı adadığım da bir sen olacaksın iki gözüm. Deliler gibi seviyoruz birbirimizi. Her parçamda sen varsın artık benim, her sözümde senin adın. Ben sana çok fena tutulmuşum.

Nerede başladı bu hikaye seni nerede gördüm de ben sana bu kadar aşık oldum sevgilim. En karışık bilmecemsin bulmaya çalıştığım. Bulutlar kadar hafifim, mutluluktan uçuyorum şu an. Sen varsın diye hayatımda. İçtiğim suda, yediğim yemekte, yağan yağmurda, gecemde  gündüzümde, aldığım her nefeste sen varsın. Her anımda yanımdaymışsın gibi, yaşıyorum seni. Aklımdan da kalbimden çıkmıyor sesinin melodisi. Her an seni özlüyorum, her an seni düşünüyorum. Ömür boyu seninle mutlu olmayı hayal ediyorum. Umut, huzur doluyor içim. Kalbim hızlı hızlı atıyor, karnımda de kelebekler uçuşuyormuş gibi. Hani telaşlanırsın bir şeyden korkarsın veya çok istediğin bir şey gerçekleşir ya öyle bir şey hissediyorum aklıma her an geldiğinde.

Mucizelere inanır mısın? Ben inanıyorum çünkü sen benim mucizemsin birbirimizin karşılaşması bir mucize sevgilim. O gün iyi ki gördüm seni iyi ki sevdim. Seni seviyorum demek belki de birkaç saniye ama seni bir ömür boyu seveceğim sevgilim. Sen benim diğer yarımsın seninle birlikte tamamlanıyorum bir şey eksikmiş de sen gelince tamamlanmış gibi hissediyorum.

Birlikte büyüyoruz yani ben seninle büyüyorum ve bu çok güzel bir şey bilmediğim şeyleri seninle öğreniyorum yanlışlarımı birlikte düzeltiyoruz bunun gibi daha bir çok söyleyemediğim şeyler var. Sevgimi de burda ki kelimelerle anlatamam biliyorsun. Hep iyikilerim ol istiyorum. Yeni bir  başlangıç yeni umutlardır bazen.. Bu yürüdüğümüz yol hem mutluluk verici olabilir hem hüzünlü. Belki yanında değilim ama bil ki kalbimin en derin yerinde seninle yaşıyorum. Aslında düşündüklerim, yazdıklarım belki de çok saçma şeyler ama sana yazınca tüm cümleler, tüm kelimeler anlamlı, değerli oluyor. Şu anı keşke kuru bir mesajla değil de yanı başında gözlerinin içine bakıp sarılıp geçirebilseydim. O güzel kalbinde yerim hiç değişmesin her daim kalbinde olayım bitanem. Seni çok ama çok seviyorum.

Uzandım şuanda geleceğimizi düşünüyorum , geleceğin gününü dört gözle bekliyorum.Hava da çok soğuk üşütme sakın , biraz hasta gibiydin içdin mi ıhlamurunu.Sevda kokan saçlarını
iyi kuruttun mu ?

.

Yavaş yavaş gözlerim kapanıyor uykumda geliyor hayli bugün çok yoruldum.Ama seni sevdiğimi değiştirmez yorgunluğum.Her gün geçtikçe aşık alıyorum senin yüzüne , saçlarına ve o güzel gözlerine. Nefesinde aşkı , sesinde huzuru , senle iken kendimi buluyorum güzelliğim.Aşkın yalın ve saf halini senle tadıyorum.Gözlerimin kapandığı anda bile seni düşünüyorum , hep mutlu uyanırım sabahlara attığın o ilk mesaja yine geç mi yattın dediğin de gülüyorum , sen benim en sevdiğim ilacımsın , Allahıma yalvarıyorum ki beni ilaçsız bırakmasın.

Sonu gelmesin diyorum bu mesajın ama elimde değil hayatımıza sabah kaldığı yerden devam edeceğiz.Gecenin 4’ü oldu malum sabah erken kalkacağım , yastığımı toparlarken baş ucumda duran resmine bakıp bir öpücük konduracağım , benim için en önemlisi sensin , bu mesajı okurken sabah yüzünde ki mutluluğu görmek için saatlerce yürür gelirdim ama olsun bir seni seviyorum mesajına bile gülerim.Seni çok ama çok seviyorum , Allah ayırmasın yarim.

Boş bir sokakta seni aramak dedikleri bu olsa gerek. Tek bir ses, tek bir ayak izi yok. Ben hala senden bir parça bulmaya çalışıyorum geceleri bu boş sokaklarda. Seni sevebildiğim kadar sevmek istiyorum. En sonuna kadar sevmek, iliklerime kadar sevmek, damarlarımdaki kanın akışını hissedercesine sevmek istiyorum. Seni sevmekten başka hiçbir işle boğuşmak istemiyorum. Aklımda, ruhumda, bedenimde sadece senin düşüncen yer alsın istiyorum. Seni seviyorum.

Ruhumu bedenimden azat etmek istiyordum, nefes sayım bitsin ve bir an önce melekler beni başka bir dünyaya taşıyıp, buradan kurtarsın. Artık yaşamak denen şey bana anlamlı gelmiyordu. Gözlerim ya bileklerimde geziyordu, ya da boğazımda. Çekmecede bir bıçak, dolapta koca bir halat vardı. Ya kesecektim bileklerimi kanım akacaktı, ya asacaktım kendimi kanım donacaktı. Son sigaramı keyifli içmek için dışarı çıktım. Bir sigara içimlik ömür biçmiştim kendime. Sigaramı yaktım ve havayı dumanla doldurdum. Çektim, çektim ve çektim. Son bir nefeslik kaldı. Eve doğru yönelmiştim, tam kapıdan içeri girecektim ki burnuma bir koku takıldı. Kapattım gözlerimi, çektim rüzgarla burnuma dolan kokuyu. Kafamı çevirdiğimde seni gördüm. O an hayat yeniden başladı benim için, hayatta ilk defa yaşama sevinci hissettim. Sen benim intiharla gelen yaşama sevincimdin. Azraili misafir edecektim fakat önce sen geldin. İyi ki geldin… Seni sevmek ruha iyi gelen en iyi ilaçtır. Yüreğimde açan gülleri her gün sulamak boynumun borcudur. Bir gün beni fark etmen dileğiyle…

Her anımda yanımda olanım canım sevgilim. Bu yürüdüğümüz yollar dikenlide olabilir ama sen yanımdayken ve ellerimi tutarken her zorluğu beraber aşabiliriz. Ne kadar yara da alsak beraber sarabiliriz. Belki düşeriz ama yine beraber kalkabiliriz. Bazı şeyleri yanlış yaparız belki ama olsun, yeniden başlayabiliriz. Belki kurduğumuz hayaller yıkılır, yeniden kurabiliriz. Belki kanadımız kırılır, birbirimize kanat olabiliriz. Bulutlu havaya güneş, yıldızsız gökyüzüne yıldız olabiliriz.  Ve seninle hayata dört kolla sarılabiliriz. Ben bunları tek başıma yapamam sevgilim. Bunlar için sevgine ve ellerine ihtiyacım var. Sen benim yolumu bulmaya çalıştığımda baktığım kuzey yıldızımsın. Beni senden mahrum etme.

Birisi var her gün özlediğim, hep onu arıyor gözlerim. Birisi var her zerresine aşık olduğum, başımın tacı dünyanın sekizinci harikası. Birisi var kalp ritmimi değiştiren, beni benden alan. Birisi var gözlerine bakınca içimi huzurla dolduran, güneşim varlığım anlamı. Birisi var karşıma çıktığınla binlerce şükrettiren, birisi var. İyi ki varsın sevgilim. Sen geceme ay gündüzüme güneş oldun. Bana hep destek düştüğümde kaldıranım oldun. Seni çok seviyorum canımın içi.

Aşk dedikleri pek hayra alamet değil sanırdım seni tanıyana dek. Hayatıma küçük adımlarınla giriş yaptın ve o adımlarla koca bir hayat gittik seninle, gitmeye de devam edeceğiz biliyorum. Ne zaman ayaklarım gücünü kuvvetini kaybedip yürümekten vazgeçecek gibi olsalar, aklıma hep bana attığın ilk adım geliyor. Kalbime huzur, ayaklarıma güç doğuyor ve ben hala sana yürümeyi seviyorum kadınım. Seni ve sana dair olan her şeyi seviyorum. Senin yollarını, senin bakışlarını, senin ormanlarını seviyorum. Bana gölge oluşunu, bana güneş gibi doğuşunu seviyorum.

Sen başıma gelen en güzel şeysin sevgilim. Her şeyim oldun benim. Bugün ki tüm sevinçlerim, yarına olan umutlarımsın sen. Rabbime ettiğim her duada sen varsın. Aşkın ile tutuşuyor kalbim. Her sensiz geçen saniyede zindan oluyor bu yalan dünya bana. Tek gerçeğimsin sen benim. Uğruna her türlü zorluğa göğüs germeye hazır olduğum tek doğrumsun bu hayatta. Öyle âşık olmuşum ki sana, öyle bağlanmış ki kalbim kalbine düşünemiyorum sensizliği. Hep yanımda ol sevdiceğim, bırakma ellerimi. Hep başrol oyna hayallerimde hiç gitme düşlerimden…

Aşkın anlamını güzel gözlerinde görüyorum sevgilim. Sen adımı söyleyince kalbim aşkla doluyor. Sana nasıl mecbur olduğumu bilemezsin. Yemek yemek gibi, su içmek gibisin benim için. Görmeyince güzel gözlerini kıştır bana mevsim. Gölüm aşkınla yanıyor. Gözlerim hep seni arıyor seninle değilken. Bu gönlümü aşkından mahrum etme. Bir ömür tut istiyorum ellerimden. Seni çok seviyorum sevgilim. Doyasıya sarılmak, hiç bırakmamak üzere tutmak istiyorum ellerini.

Benim sana kurduğum her cümle şiir kokar. Sen insanın içindeki şairi parçalarsın; acısını son damlasına, sevincini en dibine kadar yaşatırsın. Senin adın ilham, senin adın aşk…

Kalbimden geçen sözler, dilimden havaya seker her cümlemde. Sen havaya seken cümlelerin yarısından bile bir haber. Karşılıksız aşk dedikleri bu oluyor sanırım. Milyonlarca kez söylenen ama bir kez bile duymadığın sözlerim var.

Sen kendini en özel hissetmesi gereken kadınsın. Sen ateist bir insanı Allah aşkıyla donatırsın. Sen elinin değdiği her yere dua okunansın. Sen kadın, sen iyi ki hayatımda varsın.

Beni unutma, ses ver arada. Sadece nefesini duysam da olur. Yeter ki yaşadığına dair bir ses fırlat. Bağır, çağır yahut küfret… Yeter ki bana soluk ver, nefes ver.

Tarafsız seviyorum seni ben. Rakının beyazında, denin mavisinde, güneşin sıcaklığında… Sadece kendi tarafımca seviyorum. Sır gibi saklıyorum seni dillerden. Öğrenirlerse onlarda seni rakının beyazında, denizin mavisinde, güneşin sıcaklığında sevecekler. Sana başka aşk değmesin diye saklıyorum seni.

Sevgiliye güzel sözler, sevgiliye sözler ve sevgiliye aşk sözleri bulabilirsiniz.

Ey aşk atla içimden. Yakıp kavurma bedenimi, gençliğimi soldurma. Yüzümde ki hüznü al da öle git zira delireceğim. Tutamayacak hiçbir zincir beni. Bedenimi ortadan ikiye yaracak. Git aşk, git benden.

Sana zarar vermeden seviyorum seni, arama sorma artık. Konuşma benden. Bir ölüyüm, bırak rahat yatayım mezarımda. Dürtme beni, dokunma bana.

Senin aşkın dillere efsane gibi, her ağızdan ismin dökülür. Ey yar, nasıl da tutsak ettin beni. Kafesimin kapısı bir an bile aralanmıyor. Senin olmaktan şikayetçi değilim fakat azat et beni. Uçayım sana doğru, süzülsün kanatlarım göklerde. Beni fark et.

.

Her geçen gün biraz daha soğuyor geceler. Yokluğun sinci bir yılan gibi sokuluyor koynuma. Boğazıma çöküyor her gece. Uyan sevgili, gecemi ısıt, koynuma yerleşen yılanı sök benden.

Sevgiliye Uzun Mesajlar Aşk


Sen dünya üzerindeki en büyük ormansın. Yolların, ağaçların, dalların, yaprakların, birbirinden güzel çiçeklerin var senin. Bir de köklü bir çınarın… Gölgene çekilip saklanmak istiyorum, kabul et beni. Ayırma gövdenden…

Uzun aşk sözleri yazımızın sonuna geldik. Sizde yorum kısmından uzun aşk sözleri’ni bizimle paylaşabilirsiniz.

Adım attığım ilk yer sanki annemin evi değil de senin kalbinmiş gibi hissetmek… Ne tuhaf bir duygudur bu aşk dedikleri, sanki ilk dengemi seninle kuruyorum. Her an düşecekmiş gibi basıyorum da yere yürümeyi yeni yeni öğreniyorum. Sanki emeklemeyi yeni bırakmış bir çocuğum ayağa kalkıyorum. Denge tahtam da sensin, adım attığım yer de sen. Ne gariptir aşk dedikleri; ya düşersin kalkamazsın, ya düşersin daha kendini bilerek kalkarsın.

Yerle gök yarılsa ikiye yada gece gündüz bölünce orata yerinden sadece sen kalacakmışsın gibi geriye. Sensiz bir hayat düşünülemez sevgili. Kalbin atmaya devam etse etmese, sanki varlığın hep benimle. Sen nefesi tükenmeyecek gibi güçlü, hiç yaşlanmayacak gibi genç ve güzel.

Aşkın içinde mana aranmaz diyenlere gülerken, düştüğüm hal beni kendime getirdi. Aşka çok güzel düşülüyormuş sevgili, hatta insan kalkmak değil sürünmek istiyormuş. İnsan aşka düşünce anlıyormuş sadece dizlerin üstüne düşülmediğini, kalp üstü de çakılabiliyormuş insan kilometrelerce yüksekten.

Bir filozofun en derin düşüncesinde, bir mucidin yeni icadındaki hevesinde, bir yazarın sayfalara döktüğü kelimelerde, ölümün yaşama karışıp yok olduğu yerde; kısacası seni her yerde seviyorum.

Kelebeğin ömrü bir gün olsa ne fark eder? Yaşamayı bilene bir gün bile yeter. Ben seninle yaşamayı bilmek isterim. Bir gün olsa da ömrümüz, o bir günü sonsuzluk yapar yıldızlara giderim.

Bir zaman varlığınla yetinemez duruma gelmiştim. Şimdi ise yokluğunla yaşamak zorundayım. Sen olmadığın zaman ne anlamı kalır ki yaşamanın? Yokluğunla yaşamak biraz da yok olmaya başlamaktır.

Okuduğum kitapları başka hiç kimse okumasın, izlediğim filmleri başka hiç kimse izlemesin istiyorum. Durum böyleyken seni benden başka birinin sevmesine izin verir miyim sanıyorsun?

Gözlerine baktığımda uçsuz bucaksız okyanuslara dalıyorum, aklımı alıyorsun başımdan, gülüşün ilaç gibi can katıyor canıma. Hele birde o baldan tatlı sözlerin yok mu mest oluyorum inan. Sen başıma gelen en güzel şeysin sevgilim, ruh eşimsin benim diğer yanımsın. Seninle tam oldum, huzur buldum. Gökkuşağı gibi renk verdin hayatıma, ömrüme… Meğer ne renksiz ve yalınmış sensiz geçen günler. Şimdi anlıyorum yaşadığımı, nefes aldığımı. Canıma can oldun, ellerimi hiç bırakma yoluna kurban olduğum…

Platonik aşkımdın benim, köşe başında beklerdin hep, bense önünden geçmek için sudan sebeplerle çıkardım evden, yeter ki göz göze gelelim diye. Bazen görmezdin beni, arkadaşlarınla konuşurdun, nasıl kızardım sana bir bilsen. Sesini ta evden duyar çıkardım cama, ah derdim geldi gönlümün efendisi. Hayal kurardım hep keşke benim olsa, bana ait olsa, beni sevse ve elimden tutsa diye. Nerden bilebilirdim ki bu hayalin gerçek olacağını, sen benim en güzel niyetimdin şimdi gerçek oldun sevgili…

Sevgiliye Uzun Sözler


Gerçekten zaman seninle ne kadar da hızlı geçiyor. Seninle aylar ayları, yıllar yılları kovalasın. Koca bir ömür bu aşk, yanımızda kalsın. Senin yanında geçen bir saniye bile, koskoca bir ömre bedeldir benim için. Sadece seninle olmak, gözlerine bakıp öylece kalmak, benim şu ömrümdeki en anlamlı ve önemli anlardır. Her gün git gide sana daha çok bağlanıyorum sevgilim. İki dakika sesini duymayım, yüzünü görmeyim hemen özlüyorum. Nası dayanacağımı hiç bilmiyorum. Ben hayatımın en özel ve en güzel köşesine seni koydum. Sen her şeyden daha özelsin. Seni çok seviyorum. Herhangi bir neden duymadan, bir şeye bağlı kalmadan. Sırf sensin olduğun için. Ben seninle çok iyiyim, çok mutluyum. Hep iyi olunmaz biliyorum. Ama ben seninle kötü zamanlara, mutsuzluğa, en berbat anlara bile varım. Sabah uyandığımda ilk aklıma sen geliyor, gün boyu seni düşünüyor ve gece yatağa yattığımda senin yüzünü hayal ederek dalıyorum uykuya… Demem o ki; sen benim önce kalbime sonra aklıma düştün. Seni o kadar çok seviyorum ki bazen dünyaya haykırmak istiyorum, herkes bilsin istiyorum. Ama bazende seni kimse ile paylaşmak istemiyorum. Sanki gülüşüne de tüm çiçekler, sen gülünce hepsi yüreğimde açıyor. Benim seninle sonsuza kadar yolum var. Güzel günlerimiz olduğu kadar kötü günlerimizde olacak elbet. Yeter ki sen bir bakışınla yanındayım de bana olur mu ? Her sabah seninle uyanmak istiyorum ve her gece senin yanında uyumak istiyorum. Sana bakmak, üzerine titremek istiyorum. Ben seninle yaşlanmak istiyorum… Seni çok seviyorum.

Sen gozumu aliyosn, ben gonlumu alamiyorm.

Sen benim evim, arka sokagim ön bahcemsin. Sen benim dunyamin merkezi, okyanuslarin birlestigi yersin. Sol tarafin mavi, sag tarafin yesil senin….

Karanlığa küfrettiğim bir anda çıktın karşıma. Seni tanımanın ne demek olduğunu nereden bilebilirdi ki bu ıssız yüreğim. Ürkütücü bir çölde yanmış bedenim soğuk bir suya atlıyordu sanki. Mavi gözlerini gördüğüm an ben ilk kez ferahladım. Mutlu bir başlangıçtı seni gördüğüm ilk gün. Acınası halimden eser yoktu ey sevgili. Söyle dudakların hangi şairin şiiri? Saçların hangi mevsimin rengi?

Tozlu raflarda kalan, unutulmuş eski bir kitaptım ben. Sen aldın, okudun içimi. Satır satır, hece hece okuyup yazdın beni kalbine. Ve beni var ettin kalbinde. Gönlünün odalarında kendime bir dünya kurdum. Gözlerin gökyüzüm, gamzen uçurtmam oldu. Sana olan inancımdandır büyüklüğüm. Kalbinde olduğum için çok şanslıyım sevgili.

İlk görüşte değildi bendeki, her görüşte aşktı. Gülüşün aklımı aldı, bakışın ruhumu sardı.

Sen olmasaydın, gülüşlerim olmazdı.
Gülüşlerim olmadaydı eğer,
Böylesine deli aşık olmazdım.
O yüzden sen varsan her şey güzel, her şey tamam. 

Sıcacık göğsümü sana sakladım başını yaslayıp tatlı tatlı konuş diye. Ve sen koynumda öylesine gözlerine kapamış aşkla konuşurken, huzurla uyumak ne güzel.

Sabah güneşin aydınlığı değil, saçlarının kokusu uyandırsın beni yeni güne.
Avuçların vücuduma değsin. Ve ben saçlarınla uyurken ellerinin sıcaklığı mutluluğa salsın bizi.
Sabaha uyanmak senle cennetten bir güne uyanmak kadar güzel olsun.
Dudaklarından çıkan her söz ruhuma öpücükler kondursun.
Tek stresimiz, tek derdimiz gece erken yatamadığımızdan olsun.
Ve huzurun limanı uyurken ikimizin arası olsun.
Karanlıklar aşkımız için heyecan versin gözlerine.
En romantik anlarımız tebessüm ettiğimiz anlar olsun. 

Yine şekersiz içeyim çayımı,
Şekeri dilin olsun çayımın.
Ki ben parmaklarını bile yerim.
Birlikte yıldızları da izleyelim ve en büyük yıldızım küçücük kalbin olsun. Parlatsın aşkı ile atmosferimizi, bizi ıslatan tek yağmur ☔ mutluluk göz yaşların olsun.
Hayallerimizi yaşadığımız o gün şükredelim.
İşte o gün yaşadığımız her mutlu gün birlikte uyuduğumuz ilk gün kadar heyecanlı olsun.

Gözlerinde bulduğum aşkı, dilinde kaybetmek o kadar zor geldi ki. Ne gözlerine değdi bakışlarım bir daha, ne de dilin sustu aşk acısından yana. Acı çeken bendim oysa kapattım çığlıklarımı sancılı boğazıma, ne sesim çıkıyor artık, ne gözüm değiyor sana.

Her akşam yüreğinde demle
Hayallerimizi,sözlerimizi, en güzel sevişlerimizi,
Ufkun çizgisinde başlasın tüm sevmeler
Sonsuz olsun dokunuşlarım
Saçlarımın uçlarına dağılsın öpücüklerin çiçek açsın,
Baharı geçmesin kalbimin
Kışın ortasındaki sığınağım olsun dudakların
Sıcacık yapsın vücudumu
İliklerime kadar seninle yanayım
Volkan olayım avuçlarında
Yangın yeri olsun kalplerimiz
Sabahları dağınık saçlarımın içinde kaybolsun ellerin
Tutuntuğun ,güç bulduğun sarmaşıklar gibi dolansın parmakların saçımın her teline
Mutlu son olmasın bizim yuvamızda
Her şeyin sonsuzluğuyla mutlu olalım
Sonsuza kadar sen ve ben…
Her zaman deli gibi sevelim
Kıskanınca ısırıp
Sinirlenince öpüşelim
Duygularımız ve gülüşlerimiz taze kalsın
80 yaşında bile birbirimize sırnaşalım
Hep yanımda ol
Ben hep yanındayım
Sadece seninleyim ve sadece seninim
Bir ömür ve sonsuzluk için seninle mutlu olmaya varım
Günün her zaman benimle aydınlansın

Bakışlarındaki acıyı tarif etmenin imkanı yoktu buralarda. Bu sokaklarda senin bakışlarına tercüman olacak bir cümle, seni kurtaracak bir kelime yoktu. Sen hep acılı baktın be kadın. Sana aşık olan acıyla yoğruluyordu.

Kıskan ya. Biriyle konuştuğumu görünce trip at bana. Bir benimle konuş de. Gecenin bir yarısında uyandır, sesini özledim de. Hep senin sesinle uyuyup senin sesinle uyanayım. Olmuyor başka türlü, rahat uyuyamıyorum de. Benden 1 saat haber alamayınca ortalığı ayağa kaldır. Yap yani. Sahiplen. Kıskan. Sev. En çokta özle. Yüzünü görmek istiyorum de. Görüşelim olmuyor sensiz de. Haberim olmadığında kapıma kadar gel, çık dışarıya de. Tek başıma evin önüne bile çıkarma beni. Hep benden bekleme, biraz da sen özle. İhtiyacım var sahiplenilmeye. Tek taraflı olunca olmuyor, hep bir şeyler eksik oluyor.

Sevdiğim ellerini, sıcacık ayaklarını, her gece beni sarıp yatan yüreğinden öpüyorum bu gece seni. Bütün kadehlerimin sebebi; bak gör nasıl bir aşka meylettin beni. Şişe diplerinde birikiyor sana olan sevdalarım; sabahlar uzak, bu sevda tuzak bana diyor Ebru Gündeş.

Bana hiç bilmediğim bir dille yeniden gel. Önce anlamak için uğraşayım seni. Bana hiç bilmediğim bir yüzle gel sevgili, önce tanımaya çalışayım seni. Bana hiç bilmediğim bir bedenle gel sevgili, önce ben kirleteyim o bedeni.

İlk miydim bilmiyorum ama son olduğum kesin. Son kez değdi bakışlarım yüzüne, son kez değdi aşk yakama ve son kez öptü dudaklarım seni bu sabah. Artık gidiyorum sevgili, kalkmak üzere olan bir geminin en ücra köşesindeyim şimdi. Sirenle birlikte salacağım içimde sen kokan günleri ve sirenle ayrılacağım bu limandan, tek başıma bedevi.

Bana geldiğin o ilk günü hiç unutmuyorum. Dağılan saçların, delici bakışların, ellerini saran eldivenlerin vardı. İlk kez o gün konuşmuştuk seninle. Bu kadar yara alacağımı bilseydim, ne saçlarına takılırdı rüzgar, ne bakışların delebilirdi kalkanlarımı.

Acı vermek kolay be kadın, acı çekmeyi sor sen bana. Ne aşklar devirdim, ne gönüller delirttim. Yine de sevme diyemedim. Hep sevdim, hep de acılı sevdim. Hep Adana’yı sevdim, Urfa’dan vazgeçtim. Acı yedim, acı içtim ben.

Sevgiliye Uzun Mesaj Romantik


Gunesim oldun usuyen yüreğimi isittin şu basit iki kelimeye sen anlam kazandirdin’seni seviyorum’ günden güne değerini yitiren cevheri aldin sevginle isledin yeniden her gün yeni bir beni keşfettim sayende içime umutsuzluk düştüğünde mutsuz olduğumda sen güldurdun yüzümü ne zaman sinirlensem ne zaman icim de fırtınalar kopsa sigindigim liman hep sen oldun her sabah sesinle uyanmayi seviyorum ben ya da nefes alış verisini hissederek uyumayı aslında her gün yeni bir masal yaşıyorum seninle ama mutlu sonla biten ya da mutlu sonsuz mu demeli ben aslında aldığım her nefes kadar muhtacım sana soludugum her hava kadar. Korkularimi endiselerimi seninle yendim ben içimde ki boşluğu seninle doldurdum hayatım seninle anlam kazandı.Ben ilk defa bi insanı kaybetmekten korkuyorum çünkü nasıl desem insan gunesini nasıl kaybetsinki eğer kaybederse hep gece olur hep karanlık yani.Bazı gecelerde gökyüzüne bakıyorum oyle o gökyüzü benim hayal perdem oluyor seninle yaşayacağım hayaller beliriyor gözümün önünde .Ben hayatta hiç risk almadım biliyo musun bitanem hep korkularim her seyin önüne geçiyordu ta ki seni taniyana kadar hayatıma oyle bir girdin ki seninle yeniden doğmuş gibi oldum beni baştan yarattin.Sanki böyle bazı şarkılar bizim için yazılmış gibi bazıları ise bizi anlatıyor işte. Hani böyle gülmem için elinden gelen her seyi yapıyorsun ya bu beni o kadar mutlu ediyor ki.Bazen sanki bir ruyaymis gibi geliyor bütün bu yaşadıklarım ama ruyaysa bile kimse uyandirmasin beni sonsuza kadar sürsün bu rüya. Senin şimdi hangi yönünü anlatiyimi ki anlat anlat bitiremem ki seni.Seni seviyorum çünkü sen hep benimlesin gözümü kapatmam yeterli görmem için ne zaman seni hayal etsem içimde kelebekler ucusuyo böyle karnimda çok değişik bi sıcaklık hissediyorum böyle nasıl desem anlatamıyorum ki keske kalbimin dili olsa da seninle konusabilse gerçi sadece gozlerime bile baksan seni ne kadar çok sevdiğimi anlarsın ki ben bir tek senin yanında kendimi tamamlanmış ve özgür hissediyorum ben bir tek senin yanında çok mutluyum ya da seni yanımda hissetiğimde boyle bi adaya gidelim seninle icinde yanlız ikimiz olalım kendi dünyamızı kuralım orda ben korkmam biliyo musun çünkü sen yanimdasin bir tek seninleyken kendimi tam güven de hissederim ben çünkü başıma bir sey gelmesine asla izin vermezsin biliyorum.Şimdi gelip bana kalbini ver desen veremem çünkü o sende ki zaten bundan sonra sana ait ona iyi bak olur mu sevdiğim.iyi bakacagindan adım gibi eminim. Hani ben hayal kurmayı ve o hayallerin gerçekleşeceğini seninle öğrendim. Bilmediğim seyleri sorduğumda anlamasam bile tekrar tekrar anlattin senden öğrenecek çok şeyim var ki benim ömrümün sonuna kadar sesini dinleyebilirim. Sana BEYİM diycem böyle KOCACIĞIM dicem her istediğim de boynundan öpebilcem aslında hiç durmadan da öpebilirim. yaşayacağım ney varsa seninle yaşamak istiyorum ben bir ömür ellerinden tutup hiç birakmamak istiyorum. o kadar çok baglandim ki sana hayatım her saniye acaba su an napiyor diye düşünüyorum oysaki ben sadece nefesini nefesimde hissetmek istiyorum kimseyi sevemem diyen ben deli divane aşık oldum sana. Her anım da seni istiyorum yanımda iyi gunumde kötü gunumde hep sen ol istiyorum her an hayatımın her yerinde ol bana hep oyle güzel guzel bak sesini her duyduğumda kalbimin ritmi değişiyor bir gün yanımda gelince zaten duyarsin kalp ritmimi. Sadece ismini duyunca bile kendimden geçiyorum mesela. Evet seni aşırı kiskaniyorum benden başka kimse sevmesin istiyorum seni paylasamiyorum iste seni kimselerle sadece ben seviyim sadece benimle gül. Iyi ki der ya insan hani sen de benim iyikimsin iyi ki gelmissin be valla o gün iyi ki cevap vermişim sana iyi ki benim sevdiğimsin seni çok seviyorum ben ve ömrümün sonuna kadar da çok sevicem kalbimin tek sahibi ♥

Senin için yanan bu gönlüme tek bir bakışın bile aşk suyu döküyor sevdiğim. Öyle bir aşk suyu ki katlıyor sana olan aşkımı. Güzelliğinle kamaşıyor gözlerim. Düşman oluyorum göz kapaklarıma, salise de olsa kapanıp seni göremediğim için. Her şeyimsin sen sevgilim. Yarına olan ümitlerim, hayallerim, tüm sevinçlerim… Seni arıyor gözlerim her an. Hasretinden yaprak döküyor gönlüm, sonbaharı yaşıyorum sen yokken. Ey ömrüme yazı getiren aşk mevsimim, bir ömür izlemek istiyorum o güzel gözlerini. Bildiğim en iyi şey şu; çok ama çok seviyorum ben seni…

Yanımda uyu istiyorum sadeceee ömrümün sonuna kadar hiç bir şey yapmadan senin uyuyuşunu seyredebilirim bitanem.sen uyurken saçlarınla oynarım mesela yüzünü okşarım.gözlerinin altından öperim seni ve hiç bıkmam.o an dünyada seni seyretmekten daha güzel daha önemli hiç bir şey yokmuş gibi.nefes alıp verişini dinlerim.öyle huzurlu uyurum kii mutluktan kalbim durucak gibi olurr.sen gögsümde uyurken izlenen efilmlerin hepsi güzel mesela.fonda senin nefesini dinleyerek film izlemek sonra o huzurun içinde uyumak.söylüyorum sana nefesin bana huzur veriyor diye aşkımm.sadece bir ömür yanımda uyu istiyorum.yanımda uyu ki o huzurlu nefesini dinleyebileyim.yanımda uyu ki seni öperek uyandırabileyim.sadece yanımda uyu bir ömür.senin bir kokun var bitanem olur olmadık zamanlarda burnuma gelen bir kokun var.mesela şimdi gecenin bir yarısı durup dururken sen kokuyorsun bir yerlerden.sanki az önce boynundan öpmüşüm gibi.senin bir kokun var aşkım.içime çekmeye doyamadıgım.ömrümü son nefesime kadar boynunda geçirebilirim mesela.güzel olur bence.düşünsene son nefesim senin kokun.ölmem ki ben o zaman.o zaman sonsuz olurum cennet her istenilenin oldugu bir yermiş ya hani cennete gider miyim bilmem ama olur da gidersem her yer sen kokar.cennet sen olursun ve o zaman orası da anlam kazanır.aama oraya kabul edilecegimi sanmıyorum.ALLAH bir insanı bu kadar sevdim diye affetmez beni bir insana tapıcak derecede sevdim diye.onu ibadetim haline getirdim diye.günahımsan günahımı sonsuza dek kabullenirim ben yeter ki kokundan uzak kalmayayım

Bu gece yine sensiz uzandım yatağıma. Sesini özledim, nefesini özledim, gözlerinde hayale dalmayı özledim sevgilim. Şu karanlık gecede hayallerime güneş gibi doğuyorsun. İçimi ısıtıyor içimi sana kavuşma ümidim. Bazen çaresiz hissediyorum senden uzaklarda. Aşkla, sevgiyle sarılamadığım için sana. Bazen de yaşayacağımız güzel günler geliyor gözlerimin önüne, heyecanla dolup taşıyor içim. Yalnız kaldığımda aşkı düşünüyorum bazen, sonra her düşüncemin sonu sana çıkıyor ve hasretinden bir fırtına kopuyor içimde… Kavuşacağımız günlere hasret, güzel gözlerine özlemle yazdığım bu satırları sen okurken ben yine seni düşünüyor olacağım. Her an aşkınla yanıp, özleminle tutuşacağım.

Papatyalar ülkesinde el ele gezmek, aşkından sarhoş olmak istiyorum. Gözlerini bir film gibi sezon sezon izlemek istiyor kalbim. Bir deli sevdasın sen bana. Bir deli sevda aşkın gönül bağıma. Sesin ince ince çalan huzurlu bir müzik kulaklarıma. Aşkın vazgeçemediğim, anlatamadığım bir duygu aklıma. Seninle huzur dolu içim. Seninle mutlu kalbim. Ey canım sevgilim. Bir mesajla anlatamam sana olan aşkımı. Bir mesajla anlatamam hasretini. Gözümde tütüyor o güzel bakışların. İlk görüşümde seni doyasıya sarılacağım. O güzel ellerini tutup hiç bırakmayacağım.

Gözlerine bakıp beni gördüğün ilk günü asla unutmayacağıma, ellerimin avuçlarında kaybolup gittiği o günkü heyecanı her daim kalbimde taşıyacağıma, gökyüzündeki yıldızlar sönse de gözlerindeki parıltıyla seni bulacağıma, kış ortasındaki güneş gibi içimi ısıtan gülüşüne bakmaktan asla sıkılmayacağıma, sana ayırdığım her anın, seni benim için paha biçilmez yaptığının farkında olacağıma, kendinde kaybolup gitmemen için ellerinden tutacağıma, beni bırakıp gitsen de senden vazgeçmeyeceğime, ruhumun seni, hangi gerçeklikle olursa olsun arayıp bulacağına, seni ölene dek değil sonsuza dek seveceğime, tüm benliğimle söz veriyorum.

Hayatımın anlamı, sen hayatıma gireli çok çok uzun bir zaman olmasa da bana aşkın en saf en güzel ve en heyecanlı halini yaşattın. Hayatıma girmen ne kadar ani olduysa sana aşık olup bağlanmam da o kadar ani oldu. Sana sevgimi anlatmayı ve  göstermeyi çok isterdim. Ama ne anlatmaya kelimeler, ne yazmaya kalemler, ne de göstermeye nesneler yeter. Rabbimin bana en güzel hediyesi. Hayatıma girdin gireli önüme çıkan engelleri teker teker atlamayı öğrendim. Bir şeyler için savaşmayı hemen kestirip atmamayı seninle öğrendim. Sen hayatıma girdin gireli dilime hep iyikiler dolandı. Hani bir şarkıda söylüyor ya “sen yıldızlardan düşen melek zor günümde açan çiçek” sen gerçekten benim zor günümde açan çiçeğimsin. Hayatıma neşe ve uğur getirdin. Her zor anında, her sıkıldığında yanında olacağım, düştüğün sıkıntılardan seni bütün gücümle kaldıracağım. Seni çok seviyorum sevdiğim.

Erkek Sevgiliye Uzun Mesajlar


Sensiz geçen her saniye bana zindan sevgilim. Benim özgürlüğüm senin güzel gözlerinde rüyaya dalmak. Göz bebeklerinde izlediğim uçsuz bucaksız gökyüzü daha mavi, daha güzel. Tüm dünyam sensin sevgilim. Hasretim, mutluluğum, heyecanım sensin. Seni görmek bu garip gönlüme bir sadaka, dünya dertlerime bir ilaç sevgilim. Gözlerindeki dünyada yaşlanmak istiyorum. Seni istiyorum sevgilim. Hiçbir şeyi istemediğim kadar…

Hayat önceden kıymetli değildi bu kadar. Yaşamanın hiçbir anlamı yoktu, önemi yoktu. Sonra sen çıktın karşıma, üstüne bir de seni kaybetme korkusu çıktı. Ben hayatımda hiçbir şeyden bu kadar korkmadım. Hiçbir düşünce bu kadar ürpertmedi içimi. Düşüncesi bile aklımı başımdan alırken, yaşanmışlığını düşünemiyorum. Varlığın sevgilim, varlığın en büyük dua sebebim. Seni düşündükçe içimin ısınması, yüzümdeki gülümseme seni ne kadar sevdiğimin en büyük kanıtı. Varlığın hiç eksik olmasın hayatımdan, ömrüm boyunca hep yanımda ol. Beraber yol alalım, sen hep yanımda dur, elimden tut, bırakma.

Canım sevgilim. Seni senden hatta kendimden daha çok seviyorum desem inanır mısın bana? Her saniye gözlerini düşünüyorum. Gözlerinde düşlüyorum gelecek güzel günleri. Sensizlik korkutuyor bazen gözümü durup düşünüyorum sonra. Sensiz kaldığımı ve artık gözlerini izleyip hayallere dalamayacağım küçük ihtimalleri düşünüyorum. Böyle düşünmemem için savaş açıyor kalbim beynime. Bu karanlık dünyamı aydınlatan tek şey o güzel gülüşlerin. O en güzel gülüşlerini benden hiç esirgeme olur mu?

Sabah olmuyor be adam. Sensiz hiç bir şey olmuyor. Sensiz gün batmıyor, sensiz gün doğmuyor, sensiz bu yatakta yatılmıyor. Sensiz yemek yenmiyor, sensiz aç kalınmıyor, sensiz su boğazdan akmıyor.

Ben senin kalbini sevdim canım sevgilim her şeyden önce. Babama benziyor temizliğin. Ben senin önce gönlüne vuruldum sevgilim. Seni senden daha çok merak ediyorum. Gözlerin gözlerimden başka bir yere bakmasın istiyorum. Canımın içi sevdiğim adam. Sensiz her geçen saniye kalbimde sana olan aşk yangınını körüklüyor adeta. Seni arıyor uzaklarda hep gözlerim. Sensiz ben bir hiçim sevgilim. Sensiz kalbim atmıyor. İçime çektiğim oksijen yetmiyor kalp odalarımı ferahlatmaya. Seviyorum seni. Kalbimin tek sahibi sensin.

Sevmem derdim ben kimseyi. Bulamıyordum çünkü benim gibi düşünen bu dünyada. Sonra sen çıktın karşıma sevgilim. İnandırdın beni aşka. Aşık ettin kendine. Kalbimin tek sahibi sensin şimdi. Sen olmayınca yanımda hep eksik kalıyor bir yanım. Hasret türküleri söylüyor rüzgar sen yokken. Ellerimi hiç bırakma olur mu.

Sana olan aşkımı kelimelerle anlatamam inan. En güzel yarınlarım için kurduğum hayallerimde başrolde sen varsın. Her anımda seni düşünüyorum. Seninle varacağımız mutlu yarınları düşünüyorum. Beraber yaşayacağımız mutlu evimizi düşünüyorum. Hiç çıkmıyorsun aklımdan. Bana aşkla bakan gözlerin hiç çıkmıyor aklımdan. Kalbimin en derinlerinde yerin. Seviyorum seni sevgilim. Hep ol yanımda.

Sevgiliye Uzun Mesajlar Whatsapp

Sevindiğim nokta seninle başlayacak olan günlerimiz oluyor! Bu zamanlar içerisinde bir gün, bana çok mutsuz ve hüzünlü hissettiğini söylemiştin… O gün, o kadar çok üzülmüş ve korkmuştum ki.. Dayanamayıp, hemen bir şeyler yapmaya başlamıştım. Seni mutsuz görmeye dayanamıyorum çünkü ben. Elimden ne geliyorsa yapmak istiyorum. Birkaç yazı yazmıştım sırf mutlu olman için. Bunları yaparken, sana belli etmemeye çalıştım ve sürpriz olmasını istedim. Her şeyin sonunda, bir şeyler yapmamla beraber sana sunmuştum. Birkaç dakika sonrasında, çok mutlu olduğunu söylemiştin.”Ama sana olan sevgim asla bitmeyecek”…Ne kadar çok hoşuna gitmişti.Demek istediğim, mutlu olman beni ne kadar mutlu ediyor… Anlayabiliyor musun? Sadece suratındaki bir tebessüm beni dünyadaki en mutlu insan yapabiliyor ve bu kesinlikle inanılmaz. Biz hep mutlu olalım, olur mu sevgilim? Seni mutsuz görmek, benim için en büyük mutsuzluk demek. Şunu bilmelisin ki, mutsuz olduğun zamanlarda her şeyi düzelteceğim. Söz veriyorum. Biz beraberken, mutsuz olmamız biraz zor bunu çok iyi biliyorum. Hüzünü biz hiç yaşamayalım, mutlu olalım! Bu dünyayı, anlamlı hale getirdiğin için teşekkür ederim. Evrenin ucu bucağı olmadığı gibi bizim aşkımızında ucu bucağı yok. Seni çok seviyorum.

Seni o siyah dünyamı rengarenk bir gökkuşağına dönüştüren, hayatımdaki  bütün solmuş çiçeklerin yeniden canlanmasını sağlayan, kısacası hayatımın artık değişmeye, dünyamın dönmeye başladığı, sonsuz ve mutlu bir hayat veren canım sevgilimsin.Her şeyden ve ne yaşayacaklarımdan habersiz bir şekilde,  seni gördüğüm o günü hatırlıyorum. Tüm her şey bununla başlamadı mı zaten? Neden bilmiyorum fakat o gün içimdeki hisler, sana yakınlaşmam ve konuşmam gerektiğini söylemişlerdi bana. Bu süre içerisinde, her şey bir masal gibi ilerledi. Yakınlaşmaya, beraber vakit geçirmeye başlamıştık. Ve ben sana daha fazla aşık olmaya başladım. O kadar mutluydum ki kalbimde çiçekler açmıştı. İşte ilk o gün kalbimde çiçekleri açtırmayı başardın. Duygularımı derinden yaşıyorum. Çok güzel günler yaşadık seninle. İyi ki de yaşadık. Tabi ki kötü günlerimiz de oldu biz her şeyin üstesinden beraber geldik. Ve bu böyle devam edecek. Her ne kadar bizi kıskananlar ayırmaya çalışanlarda olsa onları umursamayacağız . Biz sadece kendi mutluluğumuza bakıcağız. Gerisinin hiç bi önemi yok bizim için. Seninle o kadar çok anımız oldu ki hepsi ayrı ayrı güzel. Her şey seninle güzel. Sıcacık ellerinle, ışıl ışıl gözlerine aşık olmuştum ben. Aşk için birbirimizi bulduk, birbirimizin olduk. Sevgilim bazen sana bakarak  “Allah’ım nası bi iyilik yaptımda bu güzel kalpli insan benim oldu ? “  diye soruyorum. Tarifsiz güzelsin kalbimde. İyi ki benimlesin binlerce kez şükürler olsun. Çok büyük bir iyilik yapmışım da ödülüm senmişsin gibi. Sen bana hediyesin, sen büyük bir değersin, sen ne büyük bir sevgisin sevdiğim. Sen yanımdayken bile en büyük özlemimsin. Gülüşlerine sığındığım insan. Bu gece dilimden döküIen tüm dualar, ömür boyu yine aynı mutluluk ve aşkIa gözIerine bakmak içindir sevdiğim. Sen benim iIk ve son aşkımsın tüm varlığımsın. Yanımda olduğun her gün çok iyiyim, çok mutIuyum ben. Sakın bırakma eIlerimiz ayrılmasın. Ne bir parça hüzün ne de dertIer gelmesin yüreğimize. SeninIe yaşadığım zaman hayatım olsun ve sensiz bir günüm biIe oImasın. Ne olur gözIerini aIma benden sevgilim. Her zaman aşk gözIerimizde olsun.

Sevgilim. Seni ilk gördüğüm günü hatırlıyor musun? Gözelerimiz hiç ayrılmamıştı. Gerçekten benzer düşünceleri aynı anda düşünmemiz, çok olağanüstü. Değil mi ama? Duygularımız karşılıklı olduğu için öyle mutluyum ki! O kadar güzel bir şey ki. Bazen çevremizdeki olaylar bizi etkileyecektir ama yanımda sen olduğunda aşılmayacak sorunun kalmayacağını biliyorum. Tek isteğim, her yeni anımda beraber olmak. Benim ancak yıllarım, günlerim, kısacası hayatım sen olunca huzurlu geçecektir. Ancak sen olunca, dilek tutmaya değecektir hayat her yıl başında. Seni kaybetmekten ne kadar korktuğumu tahmin edebiliyor musun?  Sen beni tamamlayan kişisin, sen canıma can katıyorsun ve emin ol ki, hayatımdaki ufacıcık şeyleri güzelleştiren kişisin sen. Sensiz bir hayat bile düşünemiyorum, ellerimi seninkilerden ayrı düşünemiyorum, bedenimi kalpsiz düşünemiyorum. Sen benim her şeyimsin, bu yüzden diğer kimseye ihtiyacım yok benim. Senin için herkesi karşıma alabilirim. Bu kötü dünyada ne kadar kötü şeyler çıksa bile karşımıza, hepsine beraber göğüs gerdik. Yerin, zamanın, saatin benim için bir önemi yok, çünkü eğer yanımda sen varsan olduğum yer cennete dönüşüyor. Senin sayende anlam kazanıyor her şey. İçinde sen geçen her şey, benim gözümde bir anlam kazanıyor. Bu yüzden hep yanımda ol, kim giderse gitsin sadece sen kal. Şu an olduğu gibi, diğer zamanları da beraber arkamızda bırakalım.

Sevgiliye Uzun Aşk Mesajları

Sevgilim sen gelince sanki hayatıma bahar geldi. Sen güldün, ağaçlar çiçek açtı. Sen benim hayatıma ışık, toprağıma, suyuma ve havama cemre oldun. Sen yağmurda gülünce gökkuşağı bütün zarafetiyle kendini gösteriyor. Günümü aydınlatan güneşim, gecemi aydınlatan ayım oldun. Uzağız şimdi seninle İstanbul gibi. Kız kulesinin, Galataya hasreti gibi, mahsun özlemim sana. Galata bakarken Kız Kulesine varlığına şükürler eda ediyor herhalde. Benim eda ettiğim gibi. Hem özlemim sana, hep sevdam sana. Allahın bana emanet ettiği sevgisin, aşksın sen. Seni çok seviyorum. İyi ki varsın.

Bir kadın var hayatımda iyi ki de var çünkü ben o kadından önce bir hiçbir şeymişim onu farkettim. Ben sensiz koskoca evrendeki bir gezegenim beni sen keşfettin güneşim oldun ışığınla aydınlattın beni. Her gece ve gündüz olmasında, ayın doğmasında, yıldızların parlamasında, ağaçtaki o su damlasının yavaşça yere düşmesinde, kuşların cıvıldamasında, her saniye her salise de özlüyorum seni ve seni çok seviyorum. Sensiz bi hayat düşünemiyorum. Sensiz olmak istemiyorum ben sevgilim. Seni çok seviyorum iyiki varsın şu an ayrı yerlerde olsakta birbirinizden, sen benim gözümden damlamak üzere olan göz yaşı kadar yakınsın aslında. Ben her baktığım yerde seni görüyorum. Şu iki günlük dünyada tek hayalimi senle kurdum. Senden önce ölmek isterken artık senle yaşamak senin ile yaşlanmak istiyorum.

Sevgilim, hayatımın anlamı ben seninle her yola varım. Benim hayallerim hep seninle mutlu olmak üzerine kurulu. Mutlu bir ilişkimiz olmasını, mutlu bir yuvamız olmasını, mutlu çocuklarımızın olmasını, kurulu bir düzenim olmasını çok istiyorum. Bu yüzden aramıza kimsenin girmesine izin vermem. Bu kişi yürüyerek girecekse bacaklarını kırarım, sürünerek gireceksin kollarını kırarım, diliyle girecekse dilini keserim ama ne olursa olsun aramıza kimsenin girmesine izin vermem. Bu kişiler kim olursa olsun bunu yaparım. Konu sen olunca her şey herkes farklı. Ve bizim mutluluğumuza engel olacak kim olursa olsun mutlu olmasına izin vermem. Seni çok seviyorum. Sen benim hayatıma gelen en güzel şeysin beni hiç bırakma olur mu?  Seni çok seviyorum.

Ömrüm, hayatımın anlam bulduğu, gözlerimin, ruhumun, kalbimin hayat bulduğu insan! Saçının tek bir teline zarar gelse kahrolurum. Ben seni her şeyden çok seviyorum, sevgi bir yana ben sana aşığım, sen benim kalbimin, ruhumun her zerremin sahibisin. Böyle sana hasretim ben ve o kokuna bana dokunuşuna hasretim kurban olduğum  öyle özlüyorum ki her an böyle kalbim sıkısıcak gibi oluyor. Hayatımın anlamı, verene kurban olduğum sevgilim. Rabbimin en güzel hediyesi. Seni çok seviyorum. Senle yaşayacağımız o kadar anılar biriktiriyorumki. Sarılmalar biriktiriyorum, bakışmalar biriktiriyorum. El ele tutuşmalar biriktiriyorum. O kadar özledimki seni sana sarılmaya, öpmeye, elini tutmaya, kokunu içime çekmeye, gün sayıyorum.

Bir aşk masalısın benim için. Sonu gelsin istemediğim, dünyalar kadar sevdiğim… Mutluluk kaynağısın ömrüme. Gözlerini izlemek bütün hayat yorgunluğumu alıyor. Seninle mutlu bu gönlüm. Seninleyken deprem oluyor kalbimde. Seni çok seviyorum sevgilim. Seninleyken bile hasretim sana. Boş kalp odalarımın en değerli misafiri oldun. Şimdi hayat daha renkli geliyor gözüme. Sen varken hayatımda daha mutlu uyanıyorum sabahlara. Ellerimi hiç bırakma istiyorum. Bir ömür sürsün istiyorum aşk yolculuğumuz. Seni çok seviyorum sevgilim. Kelimelerin anlatamadığı kadar çok.

Sevgiliye Uzun İyi Geceler Mesajı

Canım sevgilim. Gece yastığa kafamı koyduğumda tek düşündüğüm sensin. Seni özlüyorum sensiz her anımda. Hasretinle tutuşuyor gönlüm. Boğuluyor gibi oluyorum yokluğunda. Gündüz başka gece başka özlüyorum seni. Şu karanlık geceler bile gizleyemiyor sana olan aşkımı. İyi geceler hayatımın anlamı. İyi geceler kalbimin tek sahibi. Yeni güne güneş ile birlikte doğacaksın ömrüme. Güneş değil sensin dünyamı aydınlatan. Sensin ömrüme ömür katan. Tatlı rüyalar dilerim sana. Biraz benli olsun rüyaların, biraz bizli..

Aşk papatyam, canımın içi sevgilim. Güzel gözlerini dinlendirme vaktin geldi. Gün boyunca böyle güzel bakmak zor olsa gerek dünyaya. Her anımda seviyorum seni ben. Gündüzümde ayrı seviyorum, geceleri ayrı seviyorum. İyi geceler aşk meleğim. İyi geceler gönül bahçemin tek çiçeği. Seni çok ama çok seviyorum. Gündüzüm sensin günüm hep sen. Aydınlığı sensin tüm ömrümün. Bakışların umut bu aşk fakiri kalbime. Mutlu yarınlara olan umutlarımda hep sen varsın. İyi ki de varsın birtanem. 

Kalbimin tek sahibi canım sevgilim. Güzel rüyalarda buluşalım bu gece. Gerçi sen de bir rüyasın ömrüme, hatta en güzeli rüyaların. Gecen güzel ve rahat geçsin canım sevgilim. Kalbin gibi güzel geçsin her saniyen. Yeni güne yeni umutlara beraber uyanmak dileğiyle. Belki seni uzunca izleyebilirim uyurken günü gelince. Uzaklara dalar iç geçiririm seni izlerken. Kalbimdeki bu aşkı emanet ediyorum sana bu gece. İyi geceler hayatıma anlam katan en değerlim. İyi geceler cantanem.

Sevgiliye Ayrılık Mesajı Uzun

Olmuyor maalesef yapamıyoruz. Arkadaş kalmamız bizim için daha iyi olacak buna eminim. Ne olursa olsun yanındayım ama yaşanan kötü şeyler beni gerçekten çok yıprattı. Eski sevgimiz, saygımız, ilişkimize dair inancımız, güvenimiz kalmadı birbirimize karşı. Dilerim daha iyi ilişkiler olur hayatında, iyi, güzel insanlarla karşılaşırsın bensiz hayatında ve umarım çok mutlu olursun tek istediğim bu çünkü.  Biz mutlu olamayacağız yine aynı şeyler olucak o yüzden daha fazla ilerleyip ikimizinde daha fazla üzülmesini istemiyorum. Hakkını helal et kendine hep iyi bak

Bazen bazı şeyler yolunda gitmiyor olabilir. Peki rayında olmayan bir şeyi yola getirmek nedir bilir misin? Ben çok çabaladım bazı şeyleri düzeltmek,  yoluna koyabilmek için ama çok yoruldum. Ve bu bizim için sonu olmayan bir bilinmezlik. Tek çare ise yollarımızı ayırmak . Umarım çok mutlu oluruz ama maalesef ayrı yollarda mutluluğu bulacağız. Yolun açık olsun. Kendine iyi bak.

Her mutlu masalın hüzün bir sonu vardır derler. Biz seninle sanırım o sondayız. Çok güzel çok mutlu bir ilişkimiz vardı ama buraya kadarmış. Sende yoruldun bende yoruldum bir şeyler olsun diye çok çabaladık, çok didindik. Ama bazen bitmesi gereken biter. Bizim masalımız da burada bitti. İkimizin için her şeyin hayırlısını ve çok mutlu olmamızı canı gönülden istiyorum. Eğer bir gün bir kaldırımda, bir parkta, bir kitapçıda veya bir mağazada yolumuz kesişir, karşılaşırsak lütfen bir selamı, bir gülümsemeyi benden esirgeme. Dostça ayrılalım dostça kalalım. Allaha emanet ol. Bir ihtiyacın falan olursa bir telefon uzağındayım. Kendine çok dikkat et.

Seni çok sevdim, sana çok değer verdim aşkımız sonsuz olsun istedim ama bunu isterken ve seni böyle çok severken yollarımızı ayıranda ben olacağımı hiç düşünemedim. Böyle olmasını istemiyordum ama inan dayanacak gücüm kalmadı seninle denk değiliz, farklıyız. İlişkimiz için elimden geleni fazlasıyla yaptım benden bu kadar. Yolun açık olsun.

Sevginin artık bir işe yaramadığı yerdeyiz. Sudan çıkmış balık gibi çırpınıyoruz ama sonu daha kötü ile sonlanacağına, yolumuzu şimdiden ayıralım. Biz seninle dünyalar kadar hayal kurduk, dünyalar kadar umudu sığdırdık içimize ama maalesef boş umutlarmış ben bunu anladım. Bu zamana kadar iyi kötü her şeyin üstesinden geldik ama bu kadarı yetti bize. Artık sevgimizde yetmiyor bu ilişki için bu yüzünden daha çok fedakarlık yapmaya gerek yok. Herkes yoluna, hayatında baksın. Hoşça kal.

Günler geçtikçe bu ilişkiye olan inancım artar zannediyorken, artık senden beklentim git gide bitmek üzere, ilişkimize dair bir umut, inanç kalmadı artık yapamıyorum. Ve bence hayatalarımızı ayırmamızın tam zamanı bir birimizi daha fazla kırmaya incitmeye hakkımız yok. Bir şeyler olsun diye uğraştık debelendik, debelendikçe içine battık. Acılarla yüzleşmemiz lazım. Bizden olmuyor yapamıyoruz. Dilerim benden sonra çok mutlu olursun, dilerim hep karşına iyi insanlar çıkar. Yolun da bahtın da açık olsun. Allaha emanet ol.

Ben tek başıma yapamadım, baş edemedim. Hep bir şeyler olsun diye uğraştım benim sevgim ikimize yeter diye uğraştım, ilgi görmezken sana bir melekmişsin gibi davrandım, sen beni benim sevdiğim kadar sevmedin, yapamadın. Belki acıdın bana, yollarımızı da ayıramadın ama ben sana bu konuda da yardım edeceğim. Yaşadığımız her şeyin bir sebepten olduğuna inanıyorum asla da pişman değilim ama çok yoruldum. Bence her şey olması gereken zamanda, olması gereken şekilde oldu bu ayrılığımız bile. Sana nefret, kin, sevgi  hiçbir şey beslemeyeceğim. Ama bir gün düşersen ve kaldırmamı beklersen benden, her daim yanında olacağım. Kendine dikkat et.

Ben seni severken kendimi kaybetmişim, resmen unutmuşum kendimi hayatımı sana adamışım. Kendi değerlerimi, gururumu kendime olan saygımı ayaklar altında bir sakız gibi çiğnemişim sırf senin için ben kendimden çok seni sevmişim, kendi hayatımdan çok senin hayatını önemsemişim, ben sana her şeyimi feda etmiş, her şeyden fedakarlık göstermişim ama yeter. Ben yapamıyorum ayrılmak istiyorum. Biraz olsun kendime saygım kaldı ve bu yüzden seni ne kadar çok sevsemde ayrılma cesaretini gösteriyorum. Önceden seni kaybetmekten çok korkardım bu yüzden hatalarına göz yumardım ama artık bitti herkes yoluna. Hakkım varsa helal olsun. Sende helal et.

11 thoughts on “Sevgiliye Uzun Mesajlar

  1. Sevebildiğinizce sevin çok geç olmadan ona bağıra çağıra haykırın çok geç olmadan aynı zamanda bu dünyada bir aynaya bakıp gordugune birde gökyüzüne bakıp goremedıgıne güven

  2. Sevmek en güzel tutkulardan bir tanesidir karşınızdaki kişiyi belkide gün içerisinde her dakika düşünmenize neden olabilir buda aşk adi verilir kalbin her an atıyosa buda çok sevdiyin belirtisidir beyendim güzel paylaşım olmuş yüreyine emeyine sağlık kardeşim allah ne dileyin varsa bire bin versin kaderin güzel eylesin kardeşim iyi akşamlar👍👍👏👏

  3. çok güzel mesajlar var seçemedim 🙂
    içimden hepsini atmak geliyor sana…
    içim kıpır kıpır…

  4. sevgilim, yanındayken konuşmak bile o anları hissetmenin büyüsünü bozuyor gibi. saatlerce, günlerce oturup sana bakasım, seni izleyesim geliyor. sevginin karşılığı bende çok özel. iyi ki benimlesin, iyi ki karımsın, iyi ki canımsın.

  5. her gün birini atsam tamamdır. yanlız sevgilime bu kadar güzel sözleri yazıyorum ama yan yanayken iki kelimeyi bir araya getirememe ne demeli? buna da bir çare bulun sayın admin. teşekkürler

  6. sevgilim, bebeğim iyi ki benimlesin. binbir yıl seninle yaşasam yine bir bin yıl daha isterim. sevgin beni en stresli anımda rahatlatıyor, en mutlu anımda zaten sen varsın. iyi ki hayatımdasın. seni çok seviyorum sevgilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.