Asker Yareni Sözleri

Asker Yareni Sözleri

Hüzünlü bir ayrılış hikâyesidir askerlik. Askere giden her yiğit gözü yaşlı sevdiklerini bırakır arkasında. Eskisi kadar uzun olmasa da hüzün mevsiminin gelmesi için yeterlidir bu kutlu görev. Görev aşkıyla yanan Mehmetçikler canından öte sevdikleri yarenlerini emanet eder sevdiklerine. En çok üzülenlerden biri onlardır. Kolay değildir bir asker yareni olup sevdiceğinden ayrı kalmak. Siz de bir asker yareni iseniz aşağıda sizler için sıraladığımız birbirinden anlamlı Asker Yareni Sözleri duygularınıza tercüman olacak.

Daha sonra, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Uzaklık ile ilgili Sözler ve Sevgiliye Uzun Mesajlar adreslerini de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca askerdeki sevgilinize güzel sözler söylemek istiyorsanız Asker Sevgiliye Sözler adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Asker Yareni Sözleri

Fedakârlığın ve özlemin filmini çekseler asker yarenleri başrolde oynar…

Bir asker yareni sonbaharda yaprak döken ağaçlar gibidir. Dökülen yapraklar bu yarenin gözyaşlarıdır. Sonbahar ise gidişidir uzaklara sevdiceğinin.

Beklemek kadar zor bir şeyin olmadığını sen gidince anladım. Ne zaman bitecek bu ayrılık. Ne zaman kavuşacak gözlerim gözlerine? Gönlümde bir hüzün var. İhtiyacım var sözlerine…

Bir kurt çıktı yola, hüzün doldu Asena’nın kalbi. Yol zorlu ve uzun, özlem sardı her yeri. Asena bekler sabahı, çalacak kapıyı diye sevdiceği.  Bilmem bu ayrılık kimin ahı, Gelmez oldu geleceği…

Devlete yapılan fedakârlıkların en değerlisi, asker yarenlerinin sevdiceğiyle yaşanacak güzel günleri varken, gönül eşini askere yolcu edip mutlu günlerinden feragat etmesidir.

Mevsimler kış oldu, yağan karlar hep taş oldu sen gittin gideli sevdiğim. Bir hüzün tutturdu içimi benden uzaklardasın. Bilmem hangi kışlada hangi zorluklardasın. Her baktığım yerde seni arar gözlerim. Neredeysen çık gel artık seni çok özledim.

Önceden güneşin batışı hüzünlendirirdi beni. Ama artık sevincimden içim içime sığmıyor sevgilim. Çünkü her güneşin batışında kavuşmamıza engel olan günlerden biri daha eriyor.

İlginizi çekebilir:  Mutluluk Sözleri

Vatan bilmez esas fedakârlık edeni. Fedakârlıkların en büyüğünü yapar asker yareni…

Asker yareni sözleri, Asker yareni olmak

Asker sevdiceği olmak zordur. Bütün karmaşıklığın üzerine bir de özlem eklenirse ortaya çıkan hüznü Einstein bile hesaplayamaz.

Sabahsız geceler kan kustum. Kimi gün iyi haberini, kimi gün kötü haberini duydum. Gözlerimde kibrit çöpü avuçlarımda cam kırıkları yoluna canım adadım başım koydum. Hiç korkma korkulu rüyalardan uyanma uzaktayım diye aklına buralarda koyma yiğidim. Söz verdim bekleyeceğim…  Serdem Coşkun

Her an her saniye seni arıyor gözlerim. Eskiden yürüdüğümüz yollarda şimdi tek yürüyorum. Sensiz soluyorum bu şehrin havasını. Uzaklardasın şimdi çok uzaklarda. Ne olur tez gel…

Sensiz sabah olmuyor, gün doğmuyor canım sevdiğim. Gittiğin yerlerde sabah oluyor mu? Bu sevdiceğine bir iyilik yap. Bir an olsun çık lütfen aklımdan. Özlemin öyle yoruyor ki beni anlatamam.

Bir hüzün var içimde. Özleminle tutuşan kalbimin tam ortasında… Bir asker beklerken nöbette, ondan daha çok bekleyen biri var uzaklarda. Bir asker yareni olmak, seni sevmek kadar asil, özlemin kadar zormuş.

Asker yareni olmak cümlelerle ifade edilemez, Duygularla tarif edilemez bir durum. Öyle ki nefes almak bu kadar zor olmamıştı. Özlem duygusu bu kadar var olmamıştı dünyada… Asker yareni olmak zordur. Çünkü sevdiğini özlemek ve hatırlamak kolaydır. Asker yarenleri hiç unutmaz, aklından hiç çıkaramaz beklediklerini.

Hayatıma anlam katan canım yiğidim, şimdi vatan borcunu ödemek için uzaklara gidiyorsun. Oralarda yalnız kaldığını hissedersen, bil ki tüm dualarım hep seninle olacak. Güçsüz hissedersen, burada seni bekleyen sevdiceğini düşün. Ümitsiz hissedersen seninle kurduğumuz hayallerimizi düşün. Ben hep seni ve kurduğumuz güzel hayalleri düşünüyor olacağım.

2 thoughts on “Asker Yareni Sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.