Michael Jordan Sözleri

Michael Jordan Sözleri-2

Yapılan oylamalarla tüm zamanların en iyi basketbolcusu seçilen efsane NBA oyuncusu Michael Jordan‘ı tanımayan yoktur. Kaliteli basketbolu ile çok sayıda hayran kazanan Jordan, NBA tarihinin en değerli oyuncularından biri kabul edilir. Birçok NBA oyuncusu Jordan ile ilgili, onunla aynı sahada oynayabilmenin büyük şans ve lütuf olduğunu söylemiştir.

Tüm basketbol severlerin kafasındaki en iyiler listesinde tartışmasız en üst sıralarda yer alan Jordan’ın birbirinden anlamlı ve motive edici sözlerini aşağıda sizler için sıraladık. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Basketbol Sözleri adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Michael Jordan Sözleri

Hiçbir maçı kaybetmedim; sadece kazanmam için süre yetmedi.

Sınırlar da korkular gibi çoğunlukla illüzyonlardan ibarettir.

Bazı insanlar olmasını ister, bazıları olmasını bekler, bazıları ise oldurur.

Sadece oyna. Eğlen. Oyunun tadını çıkar.

Yetenek maçı kazandırır ama zekâ ve takım oyunu şampiyonluğu.

Michael Jordan Sözleri

Bazen bir savaşta olduğunun farkına varmak için kafana bir darbe alman gerekir.

Hayatım boyunca hata üstüne hata, hata ve hata yaptım bu yüzden başardım.

Başarısızlığı kabul edebilirim. Herkes bir şeylerde başarısız olabilir. Ama denememeyi asla kabul edemem.

Eğer başkalarının gelecekle ilgili olumsuz beklentilerini kabullenirseniz, kendinizle ilgili sonucu asla değiştiremezsiniz.

Bana meydan oku. Kuşkulandır. Kabalık Et. Bana eskide kaldığımı söyle. Bundan böyle uçamayacağımı söyle. Bunu yapmanı gerçekten istiyorum.

Engeller seni durdurmamalı. Koşarken bir duvara denk gelirsen nasıl etrafından dolaşacağını değil, nasıl üstünden tırmanacağını düşünmelisin.

Bir gün NBA’e gideceğim dediğimde herkes bana gülmüştü. Şimdi hepsinin evinde posterlerim var.

Herkes bir gün Michael Jordan olmak istiyor, bense her gün Michael Jordan olmak zorundayım.

İster antrenman sırasında ister gerçek bir oyun sırasında olsun kazanmak için oynarım. Ve hiçbir şeyin benim ve rekabet coşkumun önüne geçmesine izin vermem

İlginizi çekebilir:  Aristo Sözleri

Başarısızlığı kabul ederim, herkes bir şeylerde başarısız olabilir. Fakat denememiş olmayı kabul edemem.

Günde 8 saat atış pratiği yapabilirsiniz, ancak tekniğiniz yanlışsa yaptığınız şey yanlış yöne çekim yapar. Temelleri azaltın ve yaptığınız her şeyin seviyesini yükseltin

Ben sahada 5 kişiyi nasıl geçeceğimi değil, o beş kişinin beni nasıl durduracağını düşünürüm.

Her zaman şuna inandım: Yüreğini ortaya koyarsan sonuçları en kısa zamanda gelir!

Babam her zaman yapmak istediğin bir şeyi yapmak için asla geç olmadığını söylerdi. Ve “Deneyene kadar neyi başarıp neyi başaramayacağını bilemezsin” derdi.

Michael Jordan Sözleri

Hiçbir zaman bir şutu kaçırmanın sonuçlarını düşünmedim. Çünkü düşündüğün zaman her zaman olumsuz sonuçları hayal edersin.

Kariyerim boyunca 9000’den fazla şut kaçırdım. Nerdeyse 300 maç kaybettim, 26 kere maçı kazandırmak için son şut bana verildi ve kaçırdım! Hayatımda tekrar, tekrar ve tekrar başarısız oldum. Ve işte bu yüzden başardım.

Kobe Bryant olabileceği en iyi basketbol oyuncusu olmak istedi, ben de zamanla onu tanıdıkça olabileceğim en iyi büyük kardeş olmak istedim.

Hiçbirimiz ne kadar zamanımız var bilmiyor. Bu yüzden anı yaşamalı, andan keyif almalıyız. Ailelerimize, arkadaşlarımıza, sevdiklerimize ulaşmalı, onlarla birlikte zaman geçirmeliyiz.

Eğer bir şeyi seversen, eğer bir şey hakkında güçlü bir tutkun varsa onun için deliye dönersin. Onu anlamak için, onu almak için… Bu bir dondurma olsa bile, kola, hamburger, sevdiğin şey her neyse. Alman için yürümen gerekiyorsa, gider alır gelirsin. Eğer birine yalvarman gerekiyorsa, öyle yaparsın.

Bilirsiniz herkesin sebebi ne olursa olsun işine burnunu sokan küçük kardeşi vardır. Ayakkabılarına, gardırobuna, her şeyine salça olur. Deyim yerindeyse baş belasıdır. Zaman içerisinde bu baş belası sevgiye dönüşür. Bunun tek sebebi küçük kardeş olarak size duydukları hayranlıktır.

İlginizi çekebilir:  Osmanlı Padişahlarının Tarihe Geçen Sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.