Veliden Öğretmene Güzel Sözler

Veliden Öğretmene Güzel Sözler

Siz bizim çocuklarımız için çok şey yaptınız Rabbimde sizin çocuklarınızı en güzel yerlere getirsin inşallah. Her şey için çok sağolun öğretmenim.

Sınıfımızı kendi evi gibi gören, çocuklarımızı kendi çocuğuymuş gibi seven öğretmenim sizi çok seviyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Çocuklarımızı evladıymış gibi seven, en zor anlarında onlara yardım eden, yeri geldiğinde bir anne şefkatiyle başını okşayan, yeri geldiğinde bir baba gibi nasihat veren iyi kalpli değerli öğretmenim sizi çok seviyoruz.

Size emanet ettiğimiz çocuklarımıza gözünüz gibi baktınız, onların sorunları olduğu zaman kendi sorunlarınızı bir kenara bırakıp onlarla ilgilendiniz. Sizler sevgi elçileri, toplumun örnek insanlarısınız.

Geleceğin mimarı olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

Öğretirken kendini sevdiren kendini sevdirirken hayatı öğreten, çocuklarımıza yol gösteren, onları hayata hazırlayan öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Çocuklarımız sizin sayenizde iyiyi güzeli öğrendiler. Emekleriniz ve yaptıklarınız için teşekkür ederiz öğretmenim.

Sizleri tanımadan önce çocuğum için çok tedirgindim ama sizleri tanıdıktan sonra böyle iyi kalpli güzel insanlar oldukça çocuğum emin ellerde olacağı için rahatladım ve mutlu oldum. Rabbim sizlerin yardımcısı olsun.

Biz sizi sadece 24 Kasımda değil her zaman seviyoruz ve her zaman düşünüyoruz. Sizler geleceğe ışık tutan birer fener gibisiniz.

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. Mustafa Kemal Atatürk

Kimisi ayın on beşini gözler, kimisi de öğrencilerinin yolunu hep. Sizin bu işi para için değil, bilgili, kültürlü ve ahlaklı yarının geçleri  yetiştirmek için yaptığınızı çok iyi biliyoruz. Çocuklarımıza en değerli bilgilerinizi bir ebeveyn şefkatiyle aşıladığınız için size minnettarız.

Mum gibi aydınlatmak için mum gibi yanan, ömrünü eriten pek değerli öğretmenimiz, size olan sevgi ve saygımız çocuğumuzun sizi görünce gözlerinin içindeki parlama kadar çok. Çocuklarımızı kendi çocuklarınız gibi gördüğünüz için size gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki çocuğumun hayatındasınız.

İlginizi çekebilir:  Anneanneye Doğum Günü Mesajları

Öğretmenim siz aslında hem öğretmen, hem de bir ressamsınız. Çünkü geleceğin gençlerini, yaşlılarını ve bu kişilerin ilerde sahip olacağı duygularını, hobilerini ve bütün özelliklerini siz çiziyorsunuz. İşiniz zor olmasına rağmen de eğitim aşkınızla yorulmuyorsunuz. Bunun için size en içten teşekkürlerimi sunarım.

Değerli öğretmenimiz, Size teşekkür etmeden önce ailenize ve sizi eğiten geçmişteki bütün öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Sizin gibi değerli ve bilgili birinin çocuğumun öğretmeni olması beni çok mutlu ediyor. Eğitim ve öğretim hayatınızda başarılar dilerim.

İyi ile kötüyü ayırt etmekte zorlandığımız bu kötü zamanda sizin gibi dürüst bir insanın çocuğumun öğretmeni olduğu için ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Çocuğumuza kattıklarınız için çok teşekkürler değerli öğretmenimiz.

Karanlıkları aydınlığa çeviren, çocuklarımızı gönlümüz rahat bir şekilde emanet ettiğimiz değerli öğretmenimiz. İyi ki varsınız.

Şöyle bir düşünüyorum da öğretmenim ben evde iki çocuğu yetiştirmekte zorlanırken siz 30 çocuğu yetiştiriyorsunuz. Mesleğiniz hiç öyle göründüğü gibi kolay değil. Allah yardımcını olsun, emeklerinizi boşa salmasın.

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. Eflatun

Öğretmenimizi sevelim onlara sahip çıkalım, en küçük şeylerde onları rahatsız etmeyelim. Onlar bizim çocuklarımızın başarı için azimle yılmadan çalışıyorlar.

Öğretmen bozkırlarda yetişen ve çevresini de kendisi gibi güzel çiçeklerle doldurmak için çalışan çabalayan nadide bir çiçektir.

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Mustafa Kemal Atatürk

İnsan canı gibi sevdiği evladını gözünün önünden ayırmazken, yine kendi kadar çok sevecek öğretmene teslim ediyor. Bir öğretmen anne kadar baba kadar değerlidir.

İyi ki bizim öğretmenimiz oldunuz, iyi ki varsınız öğretmenim. Çocuğum sizi çok sevdi okula gitmek istemezken şimdi seve seve koşarak okula gidiyor. Teşekkürler öğretmenim.

İlginizi çekebilir:  Damada Doğum Günü Mesajları

Sizin gibi değerli öğretmenler sayesinde canımızdan çok sevdiğimiz çocuklarımızı gönül rahatlığıyla okullara yollayabiliyoruz. Yarının gençlerinin bilgilerini, duygularını ve yeteneklerini inşa eden değerli öğretmenimiz, iyi ki varsınız.

Bir mum gibidir öğretmenler. Aydınlatır öğrencilerini, bugünleri, yarınları… Aydınlattıkça yanar erir bütün ömrü bu fedakar insanların. Çocuklarımızı aydınlatmak uğruna ömründen harcayan değerli öğretmenimiz, sağ olun, var olun…

Öğretmenlik geleceğe dönük güzel eserler bırakan çok güzel bir meslektir.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. Atatürk

Öğretmenler için kimseye sağlanmayan olanakları yaratmak zorundayız. Bunu da bir an önce yapmalıyız; çünkü halk, her yönden yeterli bir eğitim görmezse, devlet, yeterince pişirilmemiş tuğlalardan örülen bir ev gibi çöküverir. Öğretmen, bir sanatçı gibi, işine büyük bir tutkuyla âşık olmalıdır. Anton Çehov

Öğretmenler bir ışıktır karanlıkta kaldığımızda bizi bilgi ile aydınlatırlar.

Belki binlerce lira kazanan başka bir işte çalışmayı tercih edebilirdiniz. Ama siz aydın geleceğe ışık tutan bir öğretmen olmayı seçmişsiniz. İyi ki öğretmensiniz ve iyi ki çocuğumuzun öğretmenisiniz.

Siz dünyada eşi olmayan en güzel çiçeksiniz canım öğretmenim.

Aydınlığı bol yarınların, yeşeren ümitlerin ve yetenekli gençlerin mimarı öğretmenimiz. İyi ki varsınız.

İlminiz aklımı çalıyor sımsıcacık sevginiz içimi titretiyor canım öğretmenim.

Canım öğretmenim sen benim için dünyadaki tek kanatsız meleksin.

Biz sizi sadece sınıfta veya okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız.

Günaydın öğretmenim bugün sizin gününüz Türkiye sizinle eğitime devam ediyor

Öğretmenlerimize çok şey borçluyuz onlar olmasaydı bilgi sahibi olamazdık.

Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sağlık ve mutluluklar diler ellerinizden öperim.

Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir.

İlginizi çekebilir:  Askere Doğum Günü Mesajları

Öğretmenler bir gül gibidir koku verir güzelliği gösterirler ama asla dikenini batırmazlar.

Benim nur yüzlü iyi kalpli sevgi dolu öğretmenim. Her şey için çok teşekkürler.

Pırıl pırıl meşalesin durmadan yanan öyle bir abidesin ki hiç yıkılmayan canım öğretmenim.

Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım.

Canım öğretmenim siz dünya üzerinde eşine rastlamayacak kadar iyi kalpli öğretmenimsiniz.

Başarım da sen varsın. Kalbim ismini ansın. Saygılar senin olsun. Sevgili Öğretmenim.

Diktiğin fidanların meyvesini yemezsin. Kimseye boyun bükmez asla aman demezsin. İyi ki öğretmen imsin.

Başarımda senin, hayat yolunda attığım ilk adımda senin eserin öğretmenim. Seni çok seviyoruz.

Öğretmen hiçbir öğrencisinin kötülüğünü istemeyen iyi kötü ayrımı yapmadan bütün öğrencilerine eşit şeklide yaklaşmalıdır.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum.

Atatürk çocuklarıyız bizlere güven Atatürk’ün yolu yolumuz diyen sönme yecek bu meşale ebediyen seni seviyorum canım öğretmenim.

Biricik öğretmen im canım öğretmen im iyi ki varsın iyi ki benimlesin. Sağ ol var ol öğretmen ler günün kutlu olsun.

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper iyi ki benim öğretmenimsin her şey için çok teşekkürler.

Soğuk günlerde sobamızı yaktın, sobamız yanmadığı zamanlarda sevginizle içimizi ısıttın canım öğretmenim. Senin hakkını hiç ödeyemeyiz.

Öğretmen dediği zaman o kesin doğrudur. Annem babam doğru değil dese bile doğrudur. Çünkü öğretmenim öyle söyledi.

Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Sana şükranlarımı sunuyorum canım öğretmenim.

Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.