Ramazan Mesajları

Kutlu bir yöneliştir Ramazan ayı. O ay öyle bir aydır ki, en derin nefretler unutulur, kalpler huzura kavuşur. Tok acın halinden anlar, gözlerdeki perde kalkar ve doyumsuz para hevesi düşüşe geçer bu vakitlerde. Dertlilerin derman bulduğu, küslüklerin unutulduğu bu kutlu ay ile ilgili en güzel mesajları aşağıda sizler için sıraladık. Daha sonra, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Ramazan Başlangıcı ile ilgili Sözler adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Ramazan Mesajları

Gönüllerin Allah aşkıyla dolduğu, bütün mevsimin gül koktuğu, yüreklere ibadet güneşinin doğduğu bu makbul ayda, bütün din kardeşlerimin Ramazan ayını kutlarım. Ramazan-ı Şerif geldi hoş geldi.

On bir ayın sultanı kapıda. Bu ay bütün gönüller ibadetten yana, bütün yürekler aynı çatı altında. Muhammet (s.a.v) bu ay sizin kapınızda. Güzel gönlünüzden geçen her hayırlı işin avuç içlerinize dolmasını diler mübarek Ramazan ayınızı kutlarım.

Bu ay Allah (c.c) sizden razı olsun. Bütün edilen dualar kabul, bütün istekler makbul olsun. Yüreklere huzur dolsun, cennet kapıları bütün İslam âlemi için sonuna kadar açık olsun. Böylesine güzel bir ayda bütün yürekler bir arada olsun, bütün din kardeşlerimin yüzü gülsün. Sofranızın bereketli, hanenizin huzur dolu olması dileğimle… Ramazan aynınız mübarek olsun.

Ramazan geldi hoş geldi, yüreklere huzur geldi. Işıksız evlere güneş, duasız ellere dua geldi. Rabbim bu ayda hayırlı kullardan olayı bütün din kardeşlerime nasip etsin. Ramazanı Şerif ayınız kutlu, gönlünüz dua dolu olsun.

Mübarek Şehr-i Ramazan hoş geldi. Bu mübarek ayda her haneye bereket gelmesi, her kalbe dua değmesi dileğimle, Ramazan ayınız mübarek olsun.

Kim Allah yolunda dünyevi işleri bir kenara atıp sadece gönülden ibadet ederse, Allah ona cennetinden bir bahçe ayırır. Cennetin bahçesindeki gül kokularının yüzü suyu hürmetine bu ayı ibadet ve inançla geçirmenizi temenni eder, mübarek Ramazan ayınızı en içten dileklerimle kutlarım.

İlginizi çekebilir:  30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Gönül dergâhının tek menzili olan Ramazan ayında bütün hanelere bolluk ve bereket, bütün gönüllere dua ve Allah’tan hikmet dilerim. Dualarınız kabul Ramazan ayınız mübarek olsun.

Yılda bir kısmet olan ve bu sene de görmeye nail olduğumuz Ramazan ayı bütün Müslümanlar için bereket ve ibadet içinde geçsin. Evlere huzur, gönüllere bol bol dua girsin. Gönül esintimiz Hak’tan yana olsun, Ramazan aynınız mübarek olsun.

.

Bu ay değerlendirmek için en makbul aydır. Bütün günahlardan arınma, pişmanlığı ve içten gelen tövbeyi Allah’a sunma, doya doya ibadet etme fırsatı bütün din kardeşlerim için hayırlı olsun. Gönlünüzü Allah’a açacağınız bu mübarek Ramazan ayı sizi ve ailenizi huzura boğsun. Ramazan ayınız kutlu olsun.

Gönül ister ki her ay böylesine aşk dolu, ibadet dolu geçsin. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerife bir kere daha nail olmak kısmet oldu. Bu ayı en iyi şekilde değerlendirmeli, dinimizin gerekliliği olan ve nefsimizi törpülemek için bize fırsat sunulan orucumuzu en iyi şekilde tutmaya gayret edelim. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Gözlerimiz ışık dolsun, gönüllerimiz iman aşkına boğulsun, avuç içlerimiz dua dolu olsun. Bu mübarek ayda bütün dualar kabul, bütün sadakalar makbul, bütün oruçlar kabul olsun. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Sevdiklerinizle bir arada aynı çatı altında yalnızca Allah rızası için iman edebileceğiniz Ramazan-ı Şerif hoş geldi. Bütün hanelere bolluk ve bereket dolmasını diler, sevdiklerinizle daha nice Ramazan ayları geçirmenizi yüce Rabbimden temenni ederim. Bu güzel ayda bütün dualarınız kabul olsun, Ramazan ayınız mübarek olsun.

Gönüllerin merhamet dolduğu, en katı yüreklerin bile iman ateşiyle ısındığı, sevgi ve saygının esas olduğu, büyüklerin sabırlı küçüklerin vefakâr olduğu bu ay Müslüman âlemine bahşedilmiş en güzel hediyelerden biridir. Ramazan ayını ibadet içinde geçirmenizi diler, Ramazan ayının bütün milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Mübarek Ramazan ayınız kutlu olsun.

İlginizi çekebilir:  Komşuya Doğum Günü Mesajları

Hoş geldin on bir ayın sultanı. Bu mübarek ayın bütün milletimiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diler, vatanımız için de en bereketli ay olmasını temenni ederim. Savaşların olmadığı, kıtlığın baş göstermediği, şehit haberlerinin olmadığı bir Ramazan ayı diliyorum. Mübarek ayımız kutlu olsun.

Bütün dualar gül kokar bu ay. İmanı yüksek ilmi derin olanlar bilir ki Ramazan ayı ayların en makbulüdür. Bu ayı oruçla, namazla ve niyazla geçirmenizi temenni eder Ramazan ayınızı kutlarım.

Bütün ay ibadet kokan aylardan, bu ay mübarek Şehr-i Ramazan ayı. Öyle bir ay ki kalplere iman aşkını fısıldayan, nefsi sağırlaştıran, duayı bollaştıran, bereket kona bir ay… Mübarek Ramazan ayınızı en içten dileklerimle kutlar, siz ve sevdikleriniz için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan temenni ederim.

.

İman dolu kalplerin hızlıca akıp Rahmetle buluşacağı, dualarla göğe yükseleceği mübarek Ramazan ayınızı kutlar, sevdiklerinizle birlikte daha nice Ramazan aylarının nasip olmasını dilerim. Mübarek Ramazan ayınız kutlu olsun.

On bir ayın sultanına hoş geldin deyin ey Müslümanlar. Bu ayı iyi değerlendirin. Nefsinizi törpüleyin, şeytanın vesveselerine kulak vermeyin. Her türlü ayıptan ve edepsizlikten kendinizi sakının. Kalplerinizi ve avuçlarınızı bir tek Allah’a açın. Mübarek Şehr-i Ramazanınız kutlu olsun.

Gönüllere iman ve sukut getiren Ramazan-ı Şerif ayınız mübarek olsun. Bu ayı en verimli şekilde geçirmeniz ve gönlünüzü yalnız Allah aşkıyla doldurmanızı dilerim. Allah nice Ramazan aylarında bir arada olmayı nasip etsin.

Dertlilerin deva bulduğu, küslüklerin unutulduğu, yakarışların ve tövbelerin bol olduğu bu kutsal ayda herkese sağlık, mutluluk ve tüm hatalardan arınma dilerim. Bu kutlu Ramazan ayında Allah’a tövbe ederek tüm günahlarımızdan arınmamız tüm dileğimdir. Ramazan ayınızı kutlar, tövbe kapılarımızın aralanmasını, gönlümüze tövbe ateşinin düşmesini Allah’tan dilerim.

İlginizi çekebilir:  Komik Yılbaşı Mesajları

Korkulacak o beklenen gün gelmeden önceki en güzel tövbe duraklarından biri olan bu Ramazan ayında Elif gibi dik olmayı Rabbim cümlemize nasip eder İnşallah. Eşiği aralanan tövbe kapılarından mutluluk ve alnı ak şekilde girmeyi Rabbim hepimize nasip etsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Gözyaşlarınızın sel olup taşacağı, Rabbimize olan imanınızın arşa ulaşacağı, Her türlü kötülüğün sizden uzaklaşacağı bir Ramazan geçirmeniz dileğiyle. Nice hayırlı, mutlu, huzurlu ve bol dualı Ramazan aylarında görüşmek dileğiyle. Hayırlı Ramazanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.