Ölen Kişiye Özlem Sözleri

Ölen Kişiye Özlem Sözleri

Annesizliğe dayanamıyorum. Ruhum bin yerinden bıçaklanıyor gibi, damarlarımda kezzap akıyor sanki kan yerine. Nefes alamıyorum. Annem sensiz ölüyorum, her an kavrula kavrula tükeniyorum.

Sensiz günler gelip geçiyor, mevsimler değişiyor, yıllar su gibi akıp gidiyor ama sana olan özlemim geçmiyor, hala günlerimde seni arıyor, hep gözlerim uzaklara dalıyor seni anıyorum.

Annem resminle konuşup ağladım bu gün. Eline uzanıp tutmak istedim. Boynuna sarılıp öpmek istedim. Seni her şeyden çok özledim annem.

Bazen sana sımsıkı sarılmak, senin kokunu ciğerlerime kadar çekmek istiyorum ama sen yoksun. Sonra gözlerim uzaklara dalıyor seni düşünüyorum gözlerimden yaşlar süzüle süzüle.

Seni özlüyorum, senli günlerimizi özlüyorum. Senin olduğun zamanların mutluluğunu özlüyorum. Ne olur rüyalarıma gel, gel de birazcık sana olan özlemim dinsin kardeşim.

Bu dünyanın tadı da, tuzu da senmişsin be gülüm, şimdi hiçbir şeyin tadı tuzu yok.

Kim derdi ki bir gün bizi bırakıp gideceksin, ardından böyle çaresiz, böyle yalnız kalacağız. Seni çok özledim.

Bugün yine seni aradı gözlerim bir bayram sabahında, kokun vardı evimizde, ruhumuzda ama sen yoktun yanımda, seni arıyor gözlerim her günün sabahında.

Canım abiciğim benim hayatımın tadı da, tuzu da senmişsin. Sensiz bu hayatın ne tadı var ne de tuzu.

Seninle birlikte yaptığımız her şey, seninle birlikte gezdiğimiz her yer bana seni hatırlatıyor. Uzaklara bakıyorum gözlerimin önüne sen geliyorsun. Seni çok özlüyorum.

Günler sensiz geçmek bilmiyor, her gün sanki yeni bir işkence ile geliyor. Seni çok özledim canım karıcığım mekanın cennet olsun.

Sen canım yandığında canımı okşayan fırtınalı günlerde sığınacak limanımdın. Sen benim iyi kalpli melek annemdin. Mekânın cennet olsun Annem.

Yokluğunun ilk yılı oldu ama senin yokluğunun acısı bende ilk günkü gibi taze. Bir yıl boyunca seni düşündüm, senli günlerimi düşündüm. Ben hep seni özledim.

İlginizi çekebilir:  Ocak Ayı İle İlgili Sözler

Canım abiciğim sen aramızdan ayrılalı yıllara oldu ama senin yokluğuna hiç alışmadım. Sen varmış gibi yaşıyor, sen bir gün çıkıp gelecekmişsin gibi yollara bakıyorum. Seni çok özledim.

Daha biz seninle büyük işler yapacaktık, büyük hayallerimizi gerçekleştirecektik. Böyle gitmek oldu mu be güzel insan.

Ne zaman bir cenaze görsem, ne zaman ölüm lafını duysam hemen seni hatırlıyorum, yüreğim yanıyor, kalbim sızlıyor.

Sensizlik çok zormuş be kardeş, sen olmayınca bir yanım hep eksik oluyor benim.

Bayramın sadece adı bayram artık benim için sensiz bayram mı olurmuş. Seni çok özledim babacığım.

Mutluluk adına bu hayatın bana verdiği her şey, meğer sende saklıymış. Yaşadığım her şey seninle güzelmiş. Mekanın cennet olsun.

Belki zamanla geçer dedim, sensizliğe zamanla alışırım dedim ama olmadı yapamadım. Ben sensizliğe hiç alışamadım.

Her anneler gününde olduğu gibi bugünde yine senin yanına geldim bak annem. Evet, bugün anneler günü sana hediye getirecektim ama vazgeçtim. Çünkü biliyorum ki sen bana hediyeye ne gerek var yavrum sen gel bana en güzel hediye budur derdin canım annem.

Sensizlik çok zormuş ve güzel annem, senin yokluğun bu dünyadaki her şeye bedelmiş. Yokluğun kor gibi içimi yakıyor, sensiz geçen zamanın hiç tadı olmuyor.

Sizin birini özleyipte avazınızın çıktığı kadar bağırdığınız ama hiç sesinizin çıkmadığı oldu mu?

Korkuyorum anne büyüdüm ama odamda tek yatmaya, sensiz yaşamaya korkuyorum. Yokluğun çok acı, sensizlik çok soğuk içim ürperiyor ellerim üşüyor anne.

Hasretinle yana yana kül oldu bende yürek. Tükendi bende özlemine kalmadı dayanacak güç. Seni özledim yine bu gece.

Çok özlediğim halde sarılamadığım insanlar var canımdan çok sevdiğim biricik abim gibi.

İlginizi çekebilir:  Yıldönümü Mesajları Kısa

Bak kaç sene oldu sen aramızdan ayrılalı ama yaram hala kabuk bağlamadı. Sen ölünce hayatımda kocaman bir boşluk açıldı ve o boşluk bir daha dolmadı. Seni çok özledim abiciğim.

Biliyor musun anne her şeye alıştım, sadece senin yokluğuna alışamadım.

Bu hayata yorgunum, kırgınım, bu kadere dargınım, küskünüm. Her gün giderek artıyor sana olan özlemim.

Güneşin her doğuşunda, ben biraz daha batıyorum. Bu hayatı anlamsız, sensiz yaşıyorum, sensizliğe alışamadan, anlamsızca yaşıyorum.

Güneşin başka iklimleri aydınlatmaya, başka gönülleri ısıtmaya gittiği şu saatlerde, kâğıdı kalemi elime alıp, seninle dertleşmek, yalnızca sana yazmak ve yalnızca seni yazmak geçiyor içimden.

Canım annem sevgisini kokunu özledim, yavrum deyip boynuma sarılışını özledim, sen gidince ben kimsesiz gibi kaldım.

Evet, şimdi daha iyi anlıyorum. Senin gidişin bana; acıdan, hasretten, gözyaşından başka hiç bir şey vermedi.

Her gün ağlıyorum ama geri gelmiyor. Babam sana sadece dua edebiliyorum başka da elden bir şey gelmiyor. Çok özledim öyle sımsıkı sarılmak öpmek istiyorum ki babam diye sarılmak istiyorum Allah kimseyi babasız koymasın.

Ne zaman nerede olursa olsun anne kelimesini duyduğum zaman gözlerim doluyor sen aklıma geliyorsun güzel annem.

Her gece rüyalarıma gel baba, beni yalnız bırakma ellerimi tut, saçlarımı okşa, bana sımsıkı sarıl, beni kimsesiz bırakma babam. Seni çok özledim.

Şimdi sen yanımda olsan hiçbir şey söylemeden saatlerce boynuna sarılırdım.

Ben senden sonra her gün yorgunum, durgunum ve seni özlediğim her an bu hayata kırgınım.

Bana dediler ki ölenle ölünmez zamanla alışırsın böyle yaşamaya alışman gerek dediler. Ama ben aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen senin yokluğuna alışamadım. Ne senin yoluğuna alışabildim ne de sensiz kaldığım yerden hayatıma devam edebildim. Senin olmadığın bir hayattan ne bekleyebilirim ki.

İlginizi çekebilir:  Uzun Yıldönümü Mesajları

Ben şimdi kınalı kuzum diye kimi seveceğim, ben şimdi selvi boylum diye gelirken kimi seyredeceğim. Olmadı canım oğlum böyle çekip gitmek bizi senin acınla bırakmak olmadı.

Canım kardeşim bugün sensizliğin ilk yılındayız sanki sen daha dün aramızda gibiydin. Sensizliğe hiç alışamadım ben hiç. O güzel güzel gülüşlerini özledim, ablam deyip boynuma sarılmanı özledim. Seni çok özledim kardeşim.

Babam sen koca bir çınar ağacı gibiydin hepimizi gölgene alırdın. Sen bizi birleştiren bizlere öğüt verendin. Şimdi herkes bir tarafta sensiz dağıldık be babacığım.

Ağla yüreğim ağla giden bir daha gelmeyecek buraya ağla gözlerim ağla canım babam bastığım toprak altında.

Seni toprağın altına koymak gelmedi içimden, babamı götürmeyin almayın benden dedim ama sen bizi bırakıp gittin güzel babam. Allah’ım sana rahmet etsin.

Hayatın son demine yaklaşırken artık günlerim normal günlerden, gecelerim normal gecelerden daha uzun. Bu uzun gecelerde sığınacak bir liman gibi kucak arıyorum ama sen yoksun anne.

Bir anneler günüydü ben sana sürpriz yapacak güzel hediyeler alıp o güzel elini öpecektim. Ama sen benden önce davrandın bana hayatımın en kötü, en acı, en unutulmaz sürprizini yaşattın. Seni anneler gününde kaybetmenin acısına mı yanayım, sensiz kaldığıma mı bilemiyorum. İçim yanıyor sızlıyor geçmiyor özlüyorum gizli gizli sana geliyorum bazen. Konuşuyorum seninle çünkü ben sensiz yapamıyorum. Benim babamda yok artık annemde tek başıma kaldım hayatta.

Seni üzdüğüm için özür dilerim, senin sözünü tutmayarak senden uzakta yaşadığım için özür dilerim, sen benim bu hayattaki her şeyimdin canım annem ben seni çok özledim. Hakkını helal et annem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.