Teravih ile ilgili Sözler

Teravih ile ilgili Sözler

Namaz Huzur getirir Islam ise bu huzurun sebebidir Ibadet sadece bir aractir’ki o arac bizi huzura getirir 🙂 Teravi namaziniz kabul olsun..

Her insan huzur verir. Kimi gelince, kimi gidince.Slm ve dua ile teravi namazınız kabul orucunuz huzur getirsin Hayırlı Geceler…

Selamun aleykum dostlar yarın ramazani solzersitesi.com şerif basliyor ilk teravi ilk saur rabbim tum muslumaarin orucunu ve dulsrini kabul etsin

Teravi namazınız makbul ramazan ayınız mubarek olsun

Kıymetli kardeşlerim geceniz hoş olsun kalblerinize şimdiden hoş görü dolsun teravi namazınız inşallah şimdiden mûbârek olsun

Vaktınız hayr…. Bu geceniz, ulaştığınız da sabahınız….. Ramazan ayınız mubarek olsun. Kılacağınız teravi namazınız

Teravi namazınız mubarek Ramazanınız bereketli olsun. Günahlarından arınmış bir şekilde bayrama kavuşmak dileğiyle.

Öyle bir Teravi olsunki kabul olmayan dua affedilmeyen kul kalmasin Teravi namazınız mubarek olsun…

Turk ve islam alemi,ramazanız kutlu Teravi namazınız mubarek olsun. Cifte bayramlar daim olsun.

Dualarınızda yer edimek dileği ile Teravi namazınız mubarek olsun!

Kimse Yalnız Değildir..!!! Ya Şeytanla.. Ya Allahla başbaşadır.. Rabbim huzuruna bir rükû kadar yakın etsin.. Teravi namazınız mubarek olsun..

Selamun aleyküm canlar,RABBIM huzurunuzu daim etsin,gönlünüzdeki dualarınızı kabul etsin, Teravi namazınız mubarek olsun..

Ebû Hureyre’nin naklettiği bir hadise göre Resulullah (s.a.s), Ramazan gecelerini ihya etmeyi teşvik etmiş, fakat bunu kesin olarak emretmemiştir. Bu konuda; “Her kim inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek Ramazan’ı ihya ederse, geçmiş günahları bağışlanır” (3) diye buyurmuştur.

Hadis alimlerinden en-Nevevî, Hz. Muhammed (s.a.s)’in ashabına Ramazanı ihya etmeyi vacip kılmadığını, fakat mendup olarak emredip teşvik ettiğini, İslâm alimlerinin de bunun mendup olduğunda ittifak ettiklerini kaydetmektedir. En-Nevevî, “Ramazanı ihya etmenin, teravih namazını kılmakla hasıl olduğunu” da zikretmektedir. Bu açıdan Hz. Muhammed (s.a.s)’in, “her kim Ramazan’ı ihva ederse” sözü, “her kim geceleri namaz kılarak Ramazan’ı ihya ederse” şeklinde anlaşılmalıdır (4). Nitekim Abdurrahman b. Avf’ın naklettiği bir hadiste Hz. Muhammed (s.a.s):

İlginizi çekebilir:  Doktora Teşekkür Mesajları

“Şüphesiz Allah Ramazan orucunu farz kıldı. Ben de Ramazan gecelerini ihya etmeyi sünnet kıldım. Her kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Ramazan’ı oruçla, gecelerini namazla ihya ederse, anasından doğduğu gün gibi günahlarından temizlenmiş olur” buyurmaktadır.

Ramazan orucu farz, teravih sünnettir. Bu ayda oruç tutup, gecelerini de ibadetle geçirenin günahları af olur. Nesai

Ramazân ayı, oruç tutulması farz kılınan bir aydır.

Ben de size gecelerinde (terâvih) namazı(nı) sünnet kıldım. Her kim orucu tutar ve (teravih) namazı(nın faziletine ve hak olduğu)na inanarak ve mükâfâtını ümid ederek kılarsa anasından doğduğu gün gibi günahlarından çıkar.” (Hadîs-i Şerîf, Sünen-i İbn-i Mâce)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.