Romantik Sözler

Sen mi doğarsın odama böyle sıcacık, ışıl ışıl. Gözlerinden mi çıkar bu aydınlık, yüreğinden mi? Hep böyle mi öpersin, hep böyle mi seversin?

Dünyanın en güzel duygusu, her sabah uyandığımda gördüğüm ilk güneşin sen olması, varlığına şükrettiğim insan; iyi ki hayatımdasın, iyi ki benimlesin. Seni çok seviyorum.

Ne kadar mevsim varsa, hepsini senle birlikte yaşamak istiyorum. Seninle beraber üşümek ve seninle beraber ısınmak istiyorum.

Gönlümün en derininde yer alan sen, ömrümün en güzel anlarında yer alan yine sen. Sana her şeyi borçluyum. Borcumu seni mutlu ederek ödemiş olurum.

Kalp atışlarımı hızlandıran tek insan olduğun için kendimden bu kadar tavizi verişim. İsmini söylerken heceleyişlerim, senden bir türlü vazgeçemeyişim. Hayatıma girdiğin o gün benim miladım, hayatımda yeni bir takvim istemiyorum.

Ne kadar uzakta olursak olalım, hep aynı gökyüzünü paylaşmış olacağız.

Seninle atıldığım ilk yangın değil bu. Sana ve sana dair yaptığım ilk delilik değil. Seni hep böyle sevmenin verdiği cesaret olsa gerek ki, sen de beni böyle çılgın sevdin. Biz hiç sıradan olmadık, hep bizdik işte. Biz, biz olalı daha hiç kırılıp düşmedik. Hiç düşmeyelim meleğim, hep biz, biz olarak kalalım.

Ellerin ellerime değdiği gün içimde kopan fırtınaların dindiğini, ateşimin yükseldiğini, ensemden boncuk terler aktığını ve bütün mahallenin alev aldığını hissettim. Senin dokunuşların hiç basit ya da öylesine olmadı cesur kadın. Sen hep derin dokundun, özel dokundun, güzel dokundun. Bana dokundun içim güzelleşti, hayatıma dokundun gökkuşakları çiçek açtı, insanlara dokundun açlık susuzluk dindi. Sen hep cesur dokundun, sen hep dokun.

Ben romantik bir insan değilim, sana olan sevgimi kelimelere dökemem. Ancak hislerim yalan söylemez. Bakışlarım asla. Bakışlarımı 20 saniyeden fazla ayırabiliyorsam bir insana, o insan benim için özeldir.

İlk aşkım, son aşkım, tek aşkım. Hayatıma girdiğin o günden beri ben bir başka bakıyorum bu hayata.. Daha sevgi dolu, daha tutkuluyum. Bunların hepsi senin sayende. Çünkü bana sadece aşkı değil, mutlu olmayı da öğrettin.

Can yoldaşım, biricik eşim. Çok şiddetli kavgalarımız olduğu gibi çok şiddetli ayrılıklarımız da oldu. Bunların hepsi için kendi payıma düşenin özrünü dilerim. En sevgilim, hala beraber olmamızın tek sebebi, çok şiddetli aşkımız, bu aşkı hiçbir zaman kaybetmek istemiyorum. İyi ki benimlesin.

Dünyaya yeniden gelsem, yaşamak istediğim tek aşk, her gün yüzünü görmek istediğim tek adam/kadın sen olursun. Günaydın biriciğim, seni çok seviyorum.

Benim en büyük sırrım sensin. Kimseye anlatamam, sadece yaşarım o sırrı.

Dünyanın en güzel gözleri sana ait. Çünkü hiç kimse senin bana baktığın gibi bakamaz. Senin baktığın yer ben güzelim, sen daha güzelsin.

Senin ellerine dokunduğumda, sanki bir çiçeğe dokunuyor gibi hissediyorum. Bir çiçek boynunu hiç eğmemeli değil mi?

Yakınlık, mesafelere karşı daha tehlikelidir. Çünkü mesafeler seni diri tutar, özlem vardır. Yakınlık ise kaybetme korkusu verir.

Romantik Aşk Sözleri

Çünkü seni o kadar seviyorum, bu sevgi bazen bana bile fazla geliyor. Yüreğimden hiç gitmemen; değerini hiç kaybetmemen dileğiyle, kalbimin sahibisin.

Ömrüm armağan olsun ömrüne. Gözlerim görmüyor senden başkasını. Bir bakışınla taht kurdun gönlüme. Bilmem nasıl anlatırım sana olan aşkımı.

Bir yemek masası kuralım manzaraya karşı. Ama masada mum olmasın sevgilim. Gözlerinin aşık edici parıltısı aydınlatsın tüm geceyi olur mu?

Benim en özel ve en güzel anlarım, hep seninle yaşadığım anlar. Kalbimi titreten, kalbini sevdiğim o güzel adama iyi ki aşığım!

Teşekkür ederim sevgilim; bana kendimi tanımayı öğrettiğin, en zor anlarımda yanımda olduğun ve ben istemediğimde dahi benden vazgeçmeyip elimden tuttuğun için. Tuttuğum ellerinden destek alarak doğruldum, tek gerçeğimi iyi ki seninle yaşadım.

İlginizi çekebilir:  Acımak İle İlgili Güzel Sözler

Katıksız aşkın ne demek olduğunu sende öğrendim, zaman kavramını yitirmeyi, çocuklar gibi şen olmayı yalnız seninle yaşadım. Bir ömür yaşasam doyamayacağım tek insan, sonsuza kadar hayatımda kalsan, tek bir günü daha pişman olmam. Seninle yaşadığım her gün bir hazine benim için. Kalbinden öpüyorum, seni deli gibi seviyorum.

Bana sorarsan eğer, hayatı mı yoksa beni mi tercih edersin diye. Hayatı diyeceğim, çünkü o hayata anlam katan sadece senin varlığındır.

Seni sensiz yaşayamam. Benim olmadığın sürece eksik kalırım. Benimle bir ömür tamamlanmak istemez misin?

Küskünlükler, tartışmalar, gerginlikler hepsi tatlıya bağlanır. Sadece bir erkek aldatıyorsa bunun affı yoktur. Yalnız sana ait olacağıma söz veriyorum sevgilim.

Gülüşünü göremediğim ve hissedemediğim gün, büyük ihtimalle ölmüş olduğum gündür.

Gül rengi dudaklarının bir damlasına muhtacım sevgili. Süzülen bakışların, incecik ve zarif belin, Fransız edası hallerin kırmızı bir şarap şişesiyle öyle güzel oluyor ki. Öpmek istiyorum alnının en ortasından.

Bu güne anlam katan tek şey sensin sevgili. Gülüşlerin, bakışların, kalbinin sıcaklığı, kollarının sarılışı… Evim oldun, yolum oldun, izim oldun. Ben sen oldum, beni buldum, seni buldum, bizi buldum.

Nasıl güzel bakar o yosun gözlerin. Nasıl pembeleşir utanınca yanakların, nasıl güzel güler senin gamzelerin. O gamzelere ev kurası gelir insanın, e birde aşıksa yuvası olsun ister kalbinin dikenler sarılmış yerleri.

Yeni bir açtın bana. Şimdiye kadar geçtiğim eşiklerin en güzeliydi bu. Hiç atmadı kalbim ağzımda benim, bunu başarabilen tek kadın sensin.

Düşersen kaldırırım, ağlarsan silerim yaşlarını, seversen aşk yumağı olurum sana, bağırırsan susarım… Sen var olursan ben yaşarım. Sen gülersen ben kahkaha atarım. Sen ben olursan, ben de sen olurum, biz kokar hep buralar.

Çiçeklerin kokusu da neymiş senin yanında. İnsanlar hiç koklamamış mı gerdanını, hiç rüzgarda raks eden saçlarının gül kıvamı değmemiş mi burunlara. Hiç mi almamış burunlar kömür kokusu yerine senin kokunu. Güzel kokan kadın; çiçek kokularının tadı kalmadı burnum boynuna, kalbim aşkına değene dek. Sen hep böyle mi kokardın?

.

Aşk dedikleri en güzel hayallere insanı götüren bir süvari gibi. Dörtnala koşuyor ve nefes nefese bırakıyor ama ardında seninle sonsuz bir mutluluk bırakıyor. Böyle bir yolculuğu ömür boyu sürdürürüm. Yeter ki sen ol içinde, yolum uçurumlara çıkmış, yalçın kayalar varmış kimin umurunda sen varsın ya yanımda…

Sen ve ben hiçbir şeye yenilmeyiz. Hiçbir şey bizi kırıp dökemez. Bizi sarsabilecek tek şey; aramızdaki çekimin şiddeti. Ona da ne senin ne de benim itirazımız olamaz. Bizim birlikte olduğumuzda yaydığımız enerjiden bizi çekemeyenler sakınsın.

Sen benim için çok değerlisin. Ağladığım zaman yanımdasın. Asla bırakıp gitmezsin zor zamanlarımda. Her zaman kötü gün dostu oldun.   Sen benim şifa bulmaz sandığım yaralara en iyi gelen ilaçsın. Sensiz ne yapardım hiç bilmiyorum sevgilim. İyi ki bu hayat karşıma seni çıkardı. Yaptığı tek iyilikte bu oldu zaten.

İlk tanıştığımızda dilim tutuldu, boğazım kurudu. Sen yıllardır hayallerini kurduğum,  Tanrı’ya dualar ettiğim biricik meleğimdin. Daha ilk görüşte anladım bir tanem.

Aşkın gözü kördür derler ama benim sana olan aşkım kör değil, görülebilir. İçimdeki kıvılcımları tutuşturduğunda seninle mümkün böyle bir şey. Senin tarafından sevilmenin sıcaklığı aşkımı görünür yapıyor, beni ben yapıyor, beni daha iyi ir insan yapıyor ve bunların hepsi ancak seninle mümkün bir tanem.

Her davranışınla beni mutlu etmeyi nasıl başarıyorsun sevgilim? Nedir senin tılsımın?

Senin tarafından sevilmek sadece mutluluk değil aynı zamanda muhteşem bir hediyedir.

İlginizi çekebilir:  Sevdiğim Adama Güzel Sözler

Aşkımız, şerefine kitap yazdıkları aşkın kitabıdır. Şiirler senin için yazılır ve benim içimden okunur sadece.

Senin içinde olmadığın aşkın nesi harika olabilir ki sevgilim?

Bilim bile senin için ne güzel şeyler hissettiğimi açıklayamıyor.

Sen benim en zifiri karanlıkta güneşim, en soğuk yerde ateşim, en mutsuz olduğum zamanda mutluluğumsun.

Kalbin kalbimde, gözlerin gözlerimde, ellerin ellerimde olduğu sürece bana bir şey olmaz sevgilim.

Yıldızlar parlak, ışıltılı ve milyonlarcadır, seni birazda yıldızlara benzetiyorum parlak ve ışıltılısın ama sen birtanesin.

Seni tanımasaydım, nerden bilebilirdim sevmeyi, aşık olmayı, en çok da beklemeyi…

Güller hep senin güzel avuç içlerinde açsın ama dikenleri sana batmasın, yüreğin hep mutluluk içinde olsun ama hiçbir zaman beni unutmasın.

Sevgiliye Romantik Sözler

Tüm hayatımı boyunca senin gibi birini arasam asla bulamazdım biliyorum. Kaderin bazen tatlı tesadüfler yarattığına gel de inanma. Çünkü hiç ummadığım anda senin gibi harika bir insanı çıkardı karşıma. Hayatımı seviyorum çünkü bana seni verdi. Hayatım artık seninle daha değerli. Seni seviyorum çünkü sen benim hayatımsın ve hayatımın aşkısın.

Gecenin karanlığında gökyüzünde kayan bir yıldız gördüğümde aşkı diledim içimden. İnanmazdım aslında böyle şeylere ama işte aşkın vücut bulmuş şekli, sen çıktın karşıma. Şimdi aynı gökyüzüne seninle birlikte bakıyorum ve her kayan yıldızda içimden seninle geçecek uzun ve mutlu bir aşk diliyorum. Sana söylememiş olabilirim ama bilirsin dilekler gerçekleşinceye kadar söylenmez adettendir. Sen benim ömrüm boyunca seveceğim tek eşimsin.

İnsan bir kez âşık olur diyorlar ama sana her baktığımda tekrar tekrar âşık olmamı nasıl açıklayacak bu şairler, bu filozoflar? Son nefesimde bile sana olan aşkımı haykıracağım. Sana bir kez bir kez daha bakacağım. Ölürken bile sadece seni sevdiğimi, sana âşık olduğumu hatırlayarak elveda edeceğim bu dünyaya.

Birbirimize her sarıldığımızda, öpücüklerimizle kalbimiz deli gibi attığında etrafı sihirli bir çiçek kokusu sarar. Seni kaybetme korkusu dayanılmaz olduğunda bu hissi hatırlamaya ve kendimi sakinleştirmeye çalışırım. Seninle olduğumda kalbimin nasıl çarptığını, sana olan hislerimi anlatamam belki ama dudaklarımda anlatamadığım hislerin izleri var.

Kimse seni benden alamaz bir tanem. Sen gidersem benim hayatımda biter çünkü bu hayat seninle başladı. Bu kalp ilk kez seninle var olduğunu hissettirdi. Seninleyken hissettiğim hayatın anlamını ve tadını kimselere bırakamam. Aşkımız kalbimde bir mıh gibi çakılı. Kimse söküp alamaz. Ölüm bile. Çünkü sen benim hayalini kurduğum ve bu hayatta istediğim her şeysin ve bir tanemsin.

Tek istediğim senin tarafından söylenen en romantik şarkıyı duymaktı. Hayatıma girdin ve sen sadece şarkıyı söylemedin, aynı zamanda bana onun melodisiyle dans etmeyi öğrettin. Aşkın ne olduğunu bilmezken hatta ona inanmazken, gönlümün içinde senin şarkıların geçer. Yüzümde bir tebessüm hep seni hatırlarım benim güzel sevgilim.

Sevilmeyi dileyen ama aşktan bir haber çocuklardık bir zamanlar. Şimdi, aşkın hem tatlı hem de acı olduğunu bilen yetişkinleriz. İçimizde aynı çocuk masumiyeti, saçlarının rüzgârda savruluşuna takılır gözlerim. İçimi bir özlem sarar. Çocukken dilediğim sevgi şimdi yanımda oturmuş bana güzel şeyler söylüyor derim. Masum kalbimizle dilediğimiz dilekler bazen böyle gerçek olur işte. Seni çok seviyorum bir tanem.

Bana gözlerinin rengini sordular. Onlara yalan söyledim çünkü seni benden çalacaklarından korkuyordum. En sıcak ve güzel gözlere sahip tek kişi sensin. Kimseler bilmesin seni. Sadece benim bildiğim bir sır olarak kal. İkimizin paylaştığı sır bir dünyada aşkımızı yaşayalım. Kimseler değmesin bize. Sadece seninle ben olalım.

Aşk hikâyeleri anlatıldı, aşk şiirleri okundu, aşk mektupları yazıldı, aşk şarkıları söylendi ama hiçbiri aşk hikâyemizi anlatmaya yaklaşamaz. Bize ait bölümlerin olmadığı hiçbir şiir, hiçbir şarkı anlamlı olamaz.

İlginizi çekebilir:  Aşkla İlgili Sözler

Hayatın ve aşkın içine atılmış bir tutam baldır senin varlığın. Sen olmadan hiçbir şey tadını bulamaz.

Zamanlaması harika olan bir aşk yoktur aslında. Ne de tam yerli yerinde yaşanan bir aşk. Aşkın ne yeri ne de zamanı vardır. Aniden olur. Gözlerini kamaştırır. Bir kalp atışıyla başlar ve eğer benim gibi şanslıysa insan senin gibi bir sevgiliyle ömür boyu masal tadında hayatı sürer gider sevgilim.

Ellerim ellerini tuttuğunda içimi derin bir mutluluk kaplıyor çünkü biliyorum ki, bu eller dünyanın en harika insanın elleri ve şimdi benim avuçlarımda dinleniyor. Bu hissi anlatabilmenin bir yolu var mı bilmiyorum. Kelimeler çoğu zaman beni yarı yolda bırakıyor. Ah! Bu kelimeler biraz yardım etseler sana en güzel aşk bestelerini yapardım ama uçup gidiyorlar işte. Bir tek kalan, senin ellerin ellerimi tutan. Gerisi boş,  gerisi hayal sevgilim.

Kısa Romantik Sözler

Tüm üstün nitelikler seni tanımlamak için kesinlikle yeterli değil. Senin için sana özel sıfatlar yaratılmalı

 Yanında uyanmak bir rüyanın gerçekleşmesi ve güne başlamanın en güzel gerekçesidir.

Anılarımızı biriktirmek ve bir gün torunlarımıza o güzel anılarımızı anlatalım ister misin?

Seninle tanışana kadar hiç sevmezdim yağmurları. Şimdi yağmurlu günlerde ilk kez seni öptüğüm gün geliyor aklıma sevinçten uçuyorum.

Senin yanında olduğum sürece, her şeyi yapabilir, her zorluğun üstesinden gelebilirim.

Keşke seninle henüz tanışmamış olsaydım, seni ilk gördüğüm günü yeniden ve defalarca yaşamayı ne çok isterdim.

Önce sen beni sevdiğini söyledin, ama sen söylemeden çok önce ben seni çok ama çok seviyordum.

Seninle tanışmasaydım hayatımın ne kadar sıkıcı olacağı fikrine bile tahammül edemiyorum.

Güzel yüzün, çakmak çakmak gözlerin aklımdan geçtikçe, yüzümde oluşan tebessüme engel olamıyorum. İnsana hayat veren güzellik.

Beni sevdiğin için teşekkür ederim.  Aşkım kalbimde açılmadan kalacak diye çok korkuyordum.

Bütün mükemmel sevgililerin sadece kitaplarda olduğunu sanıyordum.

Mum ışığındaki gözlerinin eşsiz parıltısı tüm hayallerimi aydınlatıyor sevgilim.

Bakmaya doyamadığım o güzel yüzün beni bir gün şair yapacak.

Birlikte olduğumuz zamanın farkına varmadığım için ilk kez bu kadar mutlu oluyorum.

İsmim aynı isim ama sen söyleyince dudaklarından damlayan bal gibi oluyor.

Ne saray, ne de deniz kıyısı ne köşk, dünyanın en harika yeri ruh eşinle buluştuğun yerdir.

Kimse seni benim kadar sevemez sen bile. Zaten sevmede bırak o zevk bana kalsın.

Seni bu kadar sevdiğim için deli olduğumu söylüyorlar; Değerini bilmedikleri için asıl ben onların deli olduklarını düşünüyorum.

Sen ve ben harika bir çiftiz. Birbirimizden ayrı gezsek herkes bizi birbirimizle birleştirmeye çalışırdı.

Sonuna kadar birbirimizi sevelim ve bizi çekemeyenleri çatlatalım.

Bu gezegende önüme kimi getirirlerse getirsinler yine seni, hep seni seçerdim sevgilim.

Birbirimize âşık olduğumuz günü asla unutmayacağım. O günü hayatımın miladı yaptım. Yaşadığımı ben o gün sadece seninle anladım.

Asla gerçek sevginin gücünü küçümseme. Sana olan sevgimle ben,  Ferhat gibi dağları delerim.

Renksiz ve anlamsız geçen hayatımı değiştirdin, ben de onun olduğu yere geri dönmesini istemiyorum. Senin renklerinle her güne karışmak istiyorum.

Kim ne derse desin sen benim duymak istediğim tek şarkısın.

Sevgiyle ilgili tek sorun, seni sevmelere tek bir ömürde doyamayacak olmam.

Seni ilk gördüğümde sihir vardı etrafta. Anladım bir masal dünyasına girmiştim ve bu masalın kahramanı sendin sevgilim.

Sevdiğiniz kişi tarafından sevilme duygusuna hiçbir duygu eşit olamaz.

Sadece senin içinde gördüğümü sen de görebiliyorsan, kendine de âşık oluyorsun demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.